Rukometaši trijumfovali nakon preokreta

Ekipa Radničkog je nakon velike borbe i preokreta u susretu 20. kola Arkus lige savladala ekipu Kikinde-Grindex rezultatom 27:26, poluvreme 14:16 i tako zabeležila trijumf nakon dva neuspeha. Kragujevčani sada imaju 24 boda i zauzimaju šesto mesto na tabeli.

Momci u crvenom su se ove sezone sastajali dva puta sa ekipom Kikinde i iz oba susreta, izašli kao pobednici, no očekivalo se da će gosti, koji očajnički traže bodove spasa i ovog puta biti tvrd orah. Gost dolazi do početnog vođstva, 0:2, no kapiten Prodanović sa dva uzastopna pogotka poravnava rezulltat (2:2). Od tog trenutka u sledeća 3 minuta gosti prave seriju 0:4 za prednost 2:6, što je izazvalo reakciju klupe Radničkog da pozove minut odmora, no i nakon njega gostujući rukometaši nastavljaju kao u transu i po prvi put beležimo i 5 golova razlike (4:9, 12.min). Usled velikog broja tehničkih grešaka i promašenih šuteva, uvukla se nervoza u redove Kragujevčana, kojima ništa nije išlo od ruke, dok Kikinđani nastavljaju u istom ritmu lomeći otpor domaćina, pa u 22. minutu beležimo i maksimalnih plus 8 za goste (7:15). Taj rezultat je bio alarm za Radnički, koji se prenuo i prvo serijom 4:0 dolazi do 11:15, a zatim i smanjuju na podnošljivih 14:16, što je bio i krajnji rezultat na poluvremenu.

Gosti su bolje otvorili drugi deo igre i došli do vođstva 14:18, međutim u 41. minutu Radnički prilazi na samo minus 1 (18:19). Kikinđani  dolaze do daha, uspostavljaju svoj ritam igre i ponovo dolaze do plus 3 gola na svom kontu (20:23, 47.min). Tada na scenu stupaju „kraljevi preokreta i dramataičnih završnica“ za koje nema izgubljene utakmice i koji su još jednom dokazali da utakmica traje 60 minuta. Zatvorili su domaći igrači sve prilaze ka svom golu, rastrčali se po terenu i uprkos činjenici da nisu iskoristili tri sedmerca, serijom 5:0 u kojoj je prednjačio najbolji strelac lige Miloš Barudžić, dolaze do prednosti 25:23 u 51. minutu, što je bila najava drame u poslednjim minutama. Gosti dolaze do izjednačenja, prvo 25:25, a zatim i 26:26, no Mutavdžić pogotkom u 60. minutu stavlja tačku na I za konačnih 27:26.

Najefikasniji u redovima Radničkog su bili Miloš Barudžić sa 10 i Miloš Prodanović sa 5 pogodaka, dok su kod Kikinđana golgeterski najraspoloženiji bili Simo Šijan sa 10 i Zlatko Rakić sa 6 postignutih golova.

Igrač utakmice: Miloš Barudžić (Radnički)

RK Radnički – RK Kikinda-Grindex: 27:26 (14:16)

Kragujevac: SBB Hala Jezero.  Gledalaca: 300

Sudije: Jovan Cvetković, Luka Petrović

Sedmerci: Radnički 8 (5), Kikinda 0 (0)

Isključenja: Radnički 4 min, Kikinda 10 min

Radnički: Maljević, Grubor 3, Stanisavljević 4, Prodanović 5, Mutavdžić 2, Mojsilović, Kasalović , Barudžić 10, Knežević 1, Utvić, L. Đerić, Stanojev 2, Jovanović, Ivanović, Zlatanović (odbrana).

Kikinda: Balaban, Kukić 1, Stojanović 1, Bosančić, Lisica 1, Trninić, Đukić, Miškov, Šijan 10, Vrgović 2, Panić, Rakić 6, Komarek 3, Ilijin 2, Gaćinović.

U sledećem, 21. kolu Arkus lige, Radnički putuje u Beograd gde će ih ugostiti ekipa Obilića.