Radnički nadigrao Jadran u regionalnom derbiju Lige šampiona

U regionalnom derbiju 11. kola Lige šampiona, vaterpolisti Radničkog savladali su ekipu Jadrana iz Splita, rezultatom 13:10 i napravili lepu uvertiru pred predstojeći „fajnal-for“ Regionalne lige.

Domaći su jako loše otvorili utakmicu, ali su u drugom poluvremenu pokazali pravo lice i sasvim zasluženo došli do trijumfa.

Splićani su iskoristili početnu nesigurnost protivnika i postigli tri pogotka sa igračem više na startu (3:0). Kragujevčani su tek posle šest i po minuta igre načeli protivničku mrežu preko Vrlića i uspeli da na prvi predah odu sa „minus dva“ – 4:2.

Međutim, Jadran je održavao tri gola prednosti i nije dozvoljavao Kragujevčanima da se ozbiljnije približe, sve do samog finiša poluvremena, kada je Nikola Lukić pogodio iz faula – 8:7.

Na startu drugog poluvremena gosti su se vratili na „plus dva“ (9:7), ali samo na kratko, jer su se izabranici Uroša Stevanovića potom raspucali i vezali četiri pogotka, pa su oni u poslednji period ušli sa dva gola „viška“ – 11:9.

Potom je Radnički u par navrata dolazio do tri gola prednosti, sa koliko je i rešio utakmicu u svoju korist.

Najefikasniji u timu Radničkog bili su Stefan Branković i Nikola Lukić sa po tri gola, koliko je postigao i Luka Bukić na drugoj strani.

Pored takmičarskog, utakmica je imala i humanitarni karakter, pošto je sav prihod od prodatih ulaznica išao za lečenje velikog prijatelja kragujevačkog vaterpolo kluba Srđana Plavšića, obolelog od karcinoma pluća. Kragujevčani su još jednom pokazali humanost, ispunivši tribine do poslednjeg mesta, a svi koji žele da pomognu Srđanu mogu to učiniti i uplatom na dinarski račun: 160-6000001404261-73 ili na devizni: 160-6000001404268-52, IBAN: RS35160600000140426852, SWIFT: DBDBRSBG (pri uplati napomena – humanitarna pomoć).

Pred ovim timovima je nastup na „fajnal-foru“ Regionalne lige već predstojećeg vikenda, u Beogradu. Radnički će se sastati sa domaćim Novim Beogradom, u subotu, od 18 časova, dok se od 20.15 sastaju Jug i Jadran. Utakmica za treće mesto na programu je u nedelju od 17 sati, a finale od 20.30.

Radnički – Jadran ST 13:10 (2:4, 5:4, 4:1, 2:1)

KRAGUJEVAC – Bazen SPD „Radnički“. Sudije: Rafaele Kolombo (Italija), Georgios Stavridis (Grčka).

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 3, Stanojević, Janković, Ćuk, Radulović 2, Ukropina 1, Pljevančić 2, Toholj 1, Miličić, Lukić 3, Vrlić 1, Todorovski. Trener: Stevanović.

JADRAN ST: Podrug, Burić 2, Marinić Kragić, Čagalj 2, Butić, Radan, Bukić 3, Harkov 2, Delić, Dobud, Šetka 1, Stojanac, Anić. Trener: Smodlaka.