Pobeda “đavolčića” u “generalki”

Omladinci Radničkog 1923 su jučerašnjom pobedom nad ekipom Mladosti iz Lučana – 2:1 (1:1), uspešno okončali seriju pripremnih utakmica i spremno dočekuju početak prolećne trke za bodove.

Puleni trenera Dejana Joksimovića su do početnog vođstva došli u 23. minutu. Arsenijević je izveo korner, a kapiten Mladen Radisavljević nadvisio odbranu gostiju iz Lučana.

Desetak minuta kasnije gosti stižu do izjednačenja pogotkom Milanovića sa bele tačke, tako da se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom – 1:1.

Pitanje pobednika ovog susreta rešeno je u 76. minutu, kada je Đorđe Jovanović napravio pravi “slalom” kroz odbranu gostiju i preciznim udarcem doneo Kragujevčanima zaslužen trijumf.

Sezona u Omladinskoj ligi Srbije nastavlja se narednog vikenda, a “đavolčići” će na prolećnoj premijeri ugostiti subotički Spartak.

RADNIČKI 1923 – MLADOST (L) 2:1 (1:1)

KRAGUJEVAC
Pomoćni teren stadiona “Čika Dača”.
Igrano bez prisustva publike.
Strelci: M. Radosavljević u 23. i Jovanović u 76. minutu za Radnički 1923, a Milanović (iz jedanaesterca) u 37. minutu za Mladost.

RADNIČKI 1923: Žunić, Pavlović, Dukić, Lakićević, M. Radosavljević, Milovanović, Gvozdenović, Arsenijević, Đorđević, Ristić, Simović. Igrali su još: Spasojević, Jovanović, Milojević, Šurlan, Dramićanin, Novičić i N. Radosavljević.

MLADOST (L): Samčović, Maksimović, Pribaković, N. Žunić, Vesnić, Mitrović, Marković, F. Žunić, Jakovljević, Stanisavljević, Milanović. Igrali su još: Šopalović, Radovanović, Stanić, Pribaković, Jojić, Oparnica i Paunović.