Kragujevčanke bez daha u Boru

Rukometašice Radničkog  su u utakmici 13. kola Arkus lige poražene na gostovanju u Boru od ekipe ŽORK Bor Zijin copper rezultatom 29:24, poluvreme 15:12, tako da i posle ovog kola imaju 10 bodova i nalaze se na osmom mestu na tabeli.

Na uvek neugodnom terenu u Boru, rukometašice Radničkog su vodile velike borbe sa domaćinom. Ovog puta su bolje otvorile meč i sa dva brza gola Ajlin Bjelak stekle startnu prednost (0:2,2.min), no Boranke su se brzo vratile u igru i već nakon 3 minuta povele (3:2,5.min). Rezultatska klackalica je trajala do 10. minuta kada domaće igračice serijom dolaze do opipljivije prednosti (7:4,13.min). Uspele su gošće da smanje na 8:7, no Boranke nošene podrškom sa tribina dolaze prvi put do plus 5 (12:7,23.min), a zatim i 13:8. Uspele su igračice Radničkog da konsoliduju redove potpomognute Tamarom Kostić na golu, smanje zaostatak, tako da se na veliki odmor otišlo rezultatom 15:12.

Silovito su startovale domaće rukometašice početkom drugog dela i nakon samo 2 minuta vratile najveću prednost 17:12, no u tim trenucima gošće se bude, prvo sa 3 uzastopna gola Teodore Veličković smanjuju na 17:15, a potom pogotkom kapitena Ksenije Petrović i na minus 1 (18:17,37.min). Čini se da su tada sa par grešaka i nepreciznih šuteva propustile priliku da naprave rezultatski preokret, što domaćin koristi i ponovo dolazi do plus 4 (21:17,39.min). Odbijeni atak gošći iz Kragujevca im je dao krila da do kraja utakmice sačuvaju prednost koja je u 52. minutu bila i plus 6 (26:20) i sigurnom igrom privedu utakmicu kraju konačnim rezultatom 29:24.

U redovima domaćina najefikasnije su bile Anja Vujnović sa 8 i Teodora Majkić sa 7 pogodaka, dok su kod Radničkog golgeterski najraspoloženije bile Teodora Veličković sa 9 i Ajlin Bjelak sa 7  postignutih golova.

Igrač utakmice: Maja Dragoljubović ( Bor)

Žork Bor Zijin Copper – RK Radnički: 29:24 (15:12)

Bor: SC “Bobana Momčilović”. Gledalaca : 700
Sudije: Jovan Cvetković, Luka Petrović
Sedmerci: Bor 4 (3), Radnički 6 (3)
Isključenja: Bor 14 min, Radnički 12 min

Bor: Dragoljubović (10 odbrana), Jonović 1, Vujnović 8, Majkić 7, Radović 2, Lilić 2, Bogdanović 5, Tomić, Stanković, Marinović, Ristić (1 odbrana), Petrović, Mladenović, Sujić 4, Ilić, Nikolić.

Radnički: Pojužina, Đorđević , Veličković 9 , Vučićević, Pidro ( 2 odbrane), Inđić  , Stoiljković 2 , K.Petrović  3, Rašković, Bjelak 7 , D.Ranković 1 , T.Petrović , Kostić (11 odbrana), Z.Ranković 2 , Andrić, Milosavljević.

Sledeće subote, 11. februara, rukometašice Radničkog će ugostiti trećeplasiranu ekipu Vojvodine iz Novog Sada.