Pokret Kreni-Promeni osuđuje napade na aktiviste i ćutanje nadležnih institucija koje bi morale da rade u interesu građana

Saopštenje pokreta Kreni – Promeni Kragujevac, prenosimo u celosti :

„Proslo je vise od nedelju dana otkako je Stevanu Mihailoviću, aktivisti i članu zbora, demoliran automobil, izbušene  gume i polupani prozori, zbog podrške studentima i javnog angažmana. Javnost nema informacije o toku istrage, niti je počinilac identifikovan ili priveden.
Pokret Kreni-Promeni osuđuje napade na aktiviste i ćutanje nadležnih institucija koje bi morale da rade u interesu građana. Napad na Stevana Mihailovića nije izolovan incident. Neprocesuiranjem napadača vlast šalje poruku zastrašivanja svima koji javno istupaju.
„Ćutanje institucija u ovakvim slučajevima je opasno jer ohrabruje nasilje i produbljuje osećaj nesigurnosti među građanima koji se bore za pravdu i društvene promene.“ navode iz pokreta.““

Post Author: Milan

Ostavi komentar