Projektom “Kragujevac – bezbedan grad“ koji je dobio saglasnost Gradskog veća na danas održanoj sednici, utorak 13 mart, predviđeno je postavljanje kamera za video nadzor javnih površina na gradskom području, u cilju obezbeđenja sigurnog i bezbednog javnog prevoza sugrađana.
Očekuje se da taj projekat doprinese i eliminaciji nelojalne konkurencije, a kamera će biti postavljene na 30 lokacija u gradu – na autobuskim stajalištima, trotoarima, parking prostorima kao i saobraćajnim raskrsnicama.
Za finansiranje projekta, vrednost 25 miliona dinara, gradska uprava će konkurisati kod Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave.


