Edvard Džener (Edward Jenner) predstavio je 1799 godine vakcinu protiv malih boginja.
Rođen je 1861 godine srpski vajar Đorđe Jovanović, član Srpske kraljevske akademije, profesor i direktor Umetničke škole u Beogradu. Arhitekturu je studirao na Velikoj školi u Beogradu, a vajarstvo u Beču, Minhenu i Parizu. Izradio je biste i medalje mnogih državnika, vojskovođa, naučnika i umetnika i više javnih spomenika – Kosovskim junacima u Kruševcu, Milošu Obrenoviću u Požarevcu, Josifu Pančiću i vojvodi Živojinu Mišiću u Beogradu, Branku Radičeviću u Sremskim Karlovcima.
U Švajcarskoj je 1922 godine održana prva trka u slalomu.
Umro je 1924 godine Vladimir Iljič Lenjin, vođa Oktobarske revolucije i organizator sovjetske države, dosledni nastavljač dela Marksa i Engelsa.
Džon Mekinro postao je 1990 godine prvi teniser u istoriji Australijan opena koji je izbačen sa turnira zbog izliva gneva i kletvi koje je upućivao zvaničnicima na turniru.