Javna debata o stanju medija i kvalitetu informisanja građana, u organizaciji „Slavko Ćuruvija fondacije“, biće održana danas, u utorak, 27. mart, u Domu omladine u Kragujevcu s početkom u 13 časova. Deo je serije razgovora o problemima sa kojima su suočeni lokalni mediji u Srbiji, kako bi se omogućilo da se tokom medijske reforme čuje glas lokalnih zajednica i kako bi njihov glas bio prenet državnim institucijama koje rade na novoj medijskoj strategiji. Organizatori su najavili da će pokušati da odgovore i na pitanja kako se medijska reforma odrazila na kvalitet javnog informisanja u gradovima širom Srbije i na položaj medija i novinara u tim sredinama i kako su promene proteklih godina u medijskoj sferi uticale na redovno izveštavanje građana o svim pitanjima od značaja za njihov život.
U debati će učestvovati urednik „Kragujevačkih novina“ Miroslav Jovanović, novinarka portala pressek Marija Obrenović, i programski direktor fondacije „Slavko Ćuruvija“ Ilir Gaši.


