Radnički probio led u gostima

Odbojkaši Radničkog su na gostovanju u Ljigu ekipi Spartaka upisali prvu ovosezonsku pobedu u gostima maksimalnim rezultatom 3:0 i tako učvrstio četvrtu poziciju na tabeli sa osvojenih 13 bodova.

Susret sa tradicionalno neugodnim protivnikom nije počeo dobro za goste iz Kragujevca, jer je domaćin u ranoj fazi seta došao do vođstva 6:2, što je bio znak za šefa struke Brđovića da zatraži minut odmora koji je urodio plodom jer je njegov tim za tili čas došao do izjednačenja (6:6). Domaćin ponovo dolazi do 3 poena plusa (12:9), no Radnički velikom serijom koju okončava Kovač blokom i smečom okreće točak na svoju vodenicu (14:18). Greškom gostiju, Spartak smanjuje na minus 1 (17:18), no nakon drugog minuta odmora stvari dolaze na svoje mesto pa gost blokom Goića i as servisom tehničara Petrovića uspostavlja prednost (18:22) i do kraja rutinski rešava ovaj deo igre u svoju korist (23:25).

Drugi deo Spartak bolje otvara (4:1) no na scenu stupa kapiten Blagojević koji vezanim poenima poravnava na 4:4, nakon čega gosti prelaze u vođstvo prvo dobrim servisom Ristića (11:14), a zatim Kovač sa dva vezana bloka dovodi Radnički do velikih 12:18. Do kraja seta Kragujevčani su rutinskom igrom održavali prednost, a završni udarac domaćinu zadaje poenom Ristić za konačnih 18:25 i vođstvo od 0:2 u setovima.

U treći set odbojkaši Radničkog ulaze odlučni sa namerom da ne dozvole iznenađenje. Nakon startnih 2:2 gosti sigurnom igrom dolaze prvo do 5:8 odličnim servisom Petrovića pa nedugo nakon toga i dobrim blokom istog igrača za 8:13. Već tada je bilo jasno da 3 boda idu u Kragujevac. Prednost Radničkog je rasla, samo u jednom trenutku Spartak je smanjio na minus 4 (15:19), no ispostavilo se da je to bio poslednji trzaj. Kragujevčani su sigurno priveli meč kraju, a poslednji poen je blokom osvojio Goić za krajnjih 18:25 i maksimalna 3 boda iz ovog duela.

Najbolji poenteri u redovima Radničkog su bili Kovač i Blagojević sa 15 osvojenih poena, dok su kod domaćina najuspešniji bili Radović sa 13 i Mirković sa 10.

SPARTAK – RADNIČKI  0:3 (23:25, 18:25, 18:25)

LJIG

Hala: „Sava Kerković“

SPARTAK: Lukić, Vukadinović, Mirković 10, Matić 1, Radović 13 (1bl), Glavinić, Grković 7 (1bl), Medak, Halilović, Blagojević, Koničanin 3, Ilić 1, Savić 4(1bl).

RADNIČKI: Ivanković, Goić 5 (2bl), Pantović (libero), Vukmirović, Petrović 4 (1bl), Milutinović, Ristić 12, Stašević (libero) Blagojević 15, Matić, Radević 2 (2bl), Boharev, Stanojević, Kovač 15 (5bl).

Radnički očekuje prvi polufinalni duel Kupa Srbija sa ekipom Partizana u SBB hali Jezero u utorak 22. novembra.