Radnički ostao bez daha na Banjici

Ekipa Radničkog je poražena u okviru trećeg kola BPŠ Superlige na gostovanju u Beogradu od Crvene zvezde maksimalnim rezultatom 3:0 i tako ostali na osvojena 4 boda u dosadašnjem toku prvenstva.

Ritam sreda-nedelja i jaki mečevi koje imaju u nogama je izgleda ostavio traga na odbojkašima kragujevačkog superligaša, kome na samom startu šampionata žreb nije bio nimalo naklonjen. Nakon startnih 2:2, Radnički je blokom Radevića i smečom Blagojevića poveo 3:6, 5:8, a zatim i maksimalnih 6:10. Kada je na servis liniju zvezde stao tehničar Karasko prednost gostiju je počela da se topi i nakon dva bloka Polemca i poena Koprivice rezultat je izjednačen, 10:10, za prvi minut odmora Kragujevčana, no domaćin dolazi prvi put do vođstva (13:11). Vratio se Radnički uspešnim blokom Bohareva (18:18), ali nakon tajm auta Beogradskog kluba na semaforu je stajalo 21:19, a nakon serije servis grešaka gostiju, Marinović iz dva uspešna napada dovodi svoj tim do vođstva 1:0 u setovima, konačnim rezultatom 25:22.

Drugi deo igre Kragujevčani bolje otvaraju i vode 0:2, pa 2:4, ali domaći odbojkaši brzo anuliraju zaostatak i prelaze u vođstvo 7:4, čime ulaze u veliku seriju i dolaze do 13:8. Ni minut odmora šefa struke Radničkog Brđovića nije urodio plodom pa Crvena zvezda dolazi do ogromnih 18:10, a potom i do 21:12. Uspeli su gosti da smanje na podnošljivih minus 6 (21:15), no to je bilo sve pa servis greškom domaćin dolazi do prednosti 2:0 skorom 25:17.

Beograđani su odlučno krenuli u trećem setu rešeni da več u tom delu igre završe meč, poveli 2:0 pa 4:1, no gosti nisu tako mislili. Uspešnim napadima kapitena Blagojevića i Ristića gostujući odbojkaši dolaze do rezultatske ravnoteže (7:7) i održavaju do 10:10. Pri rezultatu 14:12 za domaćina, klupa Radničkog poziva minut odmora koji daje rezultat kada poenom Kovača dolazi do 2 poena prednosti (15:17). Nakon izjednačenja 17:17, odbojkaši Radničkog serijom 0:3 blokom Bohareva vode sa velikih 3 razlike za ovaj period igre. I kada se očekivalo da gosti privedu set kraju, Beograđani preko Marinovića izjednačuju (21:21), a nakon servisa veterana Pepića prelaze u vođstvo i nakon servis greške gostiju rešavaju susret u svoju korist maksimalnim rezultatom 3:0 u setovima (25:23 u poslednjem delu igre).

Najbolji poenteri u redovima Radničkog su bili Ristić sa 12 i Blagojević sa 11 osvojenih poena, dok su kod domaćina najuspešniji bili Nikolić sa 14 i Marinović sa 12.

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI: 3:0 (25:22, 25:17, 25:23)

BEOGRAD

Hala: „SC Voždovac“

CRVENA ZVEZDA: Okolić 6, Ristić, Kljajić, Stanković, Jović, Pepić 1, Ranković, Koprivica 8 (1bl), Marinović 12, Nikolić 14 (2bl), Popović, Karasko 1, Skakić, Polomac 5 (1bl).

RADNIČKI: Ivanković, Goić 4, Pantović (libero), Vukmirović, Petrović, Milutinović, Ristić 12, Stašević (libero), Blagojević 11, Matić, Radević (1bl), Boharev 7 (2bl), Stanojević, Kovač 6.

Radnički očekuje nastavak takmičenja u Kupu Srbije u sredu 2. novembra, kada će u četvrtfinalu našeg najmasovnijeg takmičenja ugostiti ekipu Ribnice iz Kraljeva u svojoj SBB dvorani Jezero.