Radnički nije uspeo da osvoji kup u odbojci

Odbojkaši Radničkog nisu uspeli da ponove uspeh iz 2008 godine kada su osvojili Kup Srbije u odbojci. Od njih je danas u finalu bila bolja ekipa Ribnice, koja je u utakmici odigranoj u Vrnjačkoj Banji, slavila rezultatom 3:1 (25:23, 25:23, 24:26, 25:22).

U današnjem finalu u dvorani „Vlade Divac“ Kraljevčani su bili mirniji, koncetrisaniji i kvalitetniji tokom većeg dela meča.

Prvi set je protekao u boljoj igri Ribnice, koja je dodatno pojačala pred kraj i stigla do zasluženog vođstva 1:0 (25:23).

Rezultatska klackalica sve do samog finiša obeležila je drugi set. Ribnica je imala prednost 19:17, zatim i 20:18, ali je Radnički uspeo da izjednači na 20:20, pa se ušlo u dramatičan finiš. Ipak, odbojkaši Ribnice uspevaju da i ovaj set reše u svoju kroist tako što su pri rezultatu 23:23 uspeli su da vežu dva poena.

I treći set je bolje otvorila Ribnica, povela je 3:1, zatim je sredinom seta mini serijom stigla i do 11:7, zatim i do 14:8, pa i 16:9, i delovalo je tad da je sve rešeno. Radnički se trgao u finišu seta, velikom serijom je prvo stigao do 20:21, bilo je i 22:23, da bi Kragujevčani spasili meč loptu na 23:24, a zatim vezanim poenima stigli do 26:24 i seta, kojim su produžili finale i uneli neizvesnost.

Radnički koristi momentum i prvi deo četvrtog seta vodi do maksimalnih 6:3. Ipak, trgla se ekipa iz Kraljeva i serijom 3:0 vratila set u egal, da bi i povela 9:8, zatim i 13:10. Smanjio je Radnički na 12:13, ali Kraljevčani se potom ponovo odlepljuju, ovoga puta ne 16:12, pa 17:13, da bi se činilo da su meč konačno prelomili kad su poveli 19:14. Ipak, Radnički se opet vratio i stigao do 19:20, ali nije imao snage za još jedan veliki preokret. Na kraju je bilo 25:23, posle čega je nastalo veliko slavlje momaka u plavim dresovima i njihovog stručnog štaba.