Radnički 1923 slavio protiv Budućnosti iz Dobanovaca

Ostvario je Radnički 1923 veoma važnu pobedu u 12. kolu Prve lige Srbije. Savladana je ekipa Budućnosti iz Dobanovaca minimalnim rezultatom 1:0. Jedini gol postigao je Stevan Kovačević iz opravdano dosuđenog jedanaesterca kada je u kaznenom prostoru gostiju srušen Ivančević.

Iako je pobeda minimalna ona nijednog momenta nije dolazila u pitanje. Gosti za 90 minuta nisu stvorili nijednu pravu šansu za gol a Radnički je propustio nekoliko prilika da slavi ubedljivije. Najizrazitiju je imao Nikodijević kada je u 42 minutu pogodio prečku iz neposredne blizine a veoma dobre šanse u drugom poluvremenu propustili su Ivančević, Filipović i ponovo Nikodijević.

Ovom pobedom Radnički se odmakao iz donjeg dela tabele i prekinuo post od tri utakmice bez zabeležene pobede.

RADNIČKI 1923 – BUDUĆNOST (DOBANOVCI) 1:0 (1:0)

KRAGUJEVAC
Stadion: “Čika Dača”
Gledalaca: 500
Sudija: Miloš Živanović (Beograd)
Pomoćnici: Novak Novaković, Ivan Cvetković (takođe iz Beograda)
Strelac: Kovačević u 22. minutu iz jedanaesterca
Žuti kartoni: A. Popović, Ćirović (Radnički 1923), Stojković, Emerun, Oreščanin, Simić (Budućnost)

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, A. Popović, Petrović, Filipović, Vidović, Ćirović (od 78. Ilić), Kovačević, Maksimović (od 88. Aleksijević), Ivančević (od 56. Todorović), Nikodijević.

BUDUĆNOST: S. Jovanović, Lučić, Lalić, Oreščanin, Đorđević, Živanović (od 52. Simić), Stojković, Perić (od 58. Denković), Avram (od 65. Vukić), Emerun, Dobrijević.

Kragujevčane naredne sedmice očekuju dve teške utakmice. Naime, “crveni” u sredu odlaze na noge trenutnom lideru na tabeli, ekipi beogradskog Grafičara, a potom će u nedelju ugostiti sve bolji Novi Pazar.