Partizan raspršio snove Kragujevčana

Odbojkaši Radničkog su u revanš susretu četvrtfinala Kupa Srbije poražen od ekipe Partizana iz Beograda rezultatom 1:3.
Radnički je i u revanš meč sa Partizanom ušao oslabljen, neigranjem startnog tehničara Rikarda, ali sa nadom da nadoknadi njegov izostanak i pred svojim navijačima izbori prolaz u narednu rundu Kupa. Početak susreta nije ukazivao na dobro, obzirom da su gosti stekli startnu prednost 1:6. Reagovao je sa dva minuta odmora šef struke Kobiljski, što je rezultiralo blokom za smanjenje prednosti na 9:13. Bivši reprezentativac Bjelica blokom vraća šest poena prednosti (10:16). Kragujevčani as servisom Kovača smanjuju na 16:20, a zatim blokom na samo minus 2 (21:23). Nakon tajm-auta Janića, gosti ipak rešavaju prvi set u svoju korist rezultatom 22:25.
Drugi set domaćin započinje vođstvom 2:0, koje održavaju do rezultata 6:4. Partizan se budi i servisima Jankovića prave pometnju kod primača domaćina, a blokom dolaze do 7:12. Nakon drugog minuta odmora Kragujevčani se polako vraćaju i as servisima Matića i Ivankovića smanjuju na 13:16 a zatim i smečom Kovača se u potpunosti vraćaju u meč (16:17). Ključni poen i u ovom delu igre osvaja blokom Bjelica za 17:20, što se ispostavilo kao i krajnja prednost na kraju, 22:25, za vođstvo beogradskog kluba od 0:2.
Početak trećeg seta pripada gostima, koji vode 3:5, međutim dobrim blokom Šumadinci prokreću rezultat u svoju korist (8:7), a potom i 11:8. Gosti se vraćaju u meč i beležimo izjednačenje, 12:12, a potom i imaju značajnu rezultatsku prednost (15:19). Taktičkim servisima Antića Radnički dolazi do izjednačenja 20:20, a potom sjajnim smečom Koprivice vodi 24:23, a nakon greške gostiju domaćin smanjuje prednost na 1:2, konačnim rezultatom 25:23.
Četvrti set domaćin bolje otvara i ima vođstvo 4:1, pa 7:5. Nakon tajm-auta Janića Partizan serijom 0:4 dolazi do prednosti (7:9). Blokom Radevića Kragujevčani poravnavaju na 9:9, međutim gosti ponovo vode 10:13, a nakon novog bloka Bjelice i 13:16. Radnički baca sve karte na sto, počinje da topi prednost Beograđana i dolazi do rezultatskog egala (21:21). Crveni karton pokazan Koprivici zbog protesta je poremetio ritam igre i gost serijom 0:4 rešava set (21:25) i meč u svoju korist konačnim trijumfom 1:3.
Najbolji pojedinci u redovima Radničkog su bili Kovač sa 21 i Koprivica sa 11 osvojenih poena, dok su kod gostiju najuspešniji bili Marinović sa 18 i Nathan sa 16.
RADNIČKI – PARTIZAN 1:3 (22:25, 22:25, 25:23, 21:25)
KRAGUJEVAC
Hala: SBB hala Jezero
RADNIČKI: Antić, Ivanković 10, Vidović (blk), Pantović (libero), Đurić, Vukmirović 2, Koprivica 11 (1 blk), Milutinović 3, Matić 7, Radević 5 (3 blk), Majstorović (libero), Kovač 21 (1 blk), Toukhten 8 (1 blk).
PARTIZAN: Mandić, Dopuđ, Marinović 18 (1 blk), Lekić, Petrović 2, Huzejrović 1, Nejić 9, Janković 9 (1 blk), Stašević (libero), Mladenović (libero), Cvetković, Petrović, Bjelica 9 (6 blk), Nathan 16 (3 blk).
Radnički se vraća prvenstvenim obavezama u subotu 13. novembra kada gostuje ekipi Takova u Gornjem Milanovcu.