Omladinci “okrenuli” Nišlije i iskoračili u bezbednu zonu

Izuzetno važan trijumf izvojevali su omladinci Radničkog 1923 u duelu sa imenjakom iz Niša – 3:1 (1:1). Iako su Nišlije prve došle do vođstva u ranoj fazi utakmice, učenici Dejana Joksimovića su boljom igrom u drugom poluvremenu uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist i dođu do pobede koja im široko otvara vrata opstanka u Omladinskoj ligi Srbije.

Kiša koja je tokom čitavog prepodneva padala u Kragujevcu otežavala je uslove za igru na pomoćnom terenu stadiona “Čika Dača”, tako da su igrači obe ekipe imali dosta problema da iskontrolišu loptu na klizavoj podlozi.

Kragujevčani su u ovu utakmicu ušli pod blagim rezultatskim imperativom, s obzirom da su im nakon poraza od Čukaričkog u prošlom kolu bodovi na ovom susretu bili preko potrebni, kako bi održali priključak sa ekipama koje se nalaze u zoni opstanka.

Gosti su se bolje snašli na samom početku utakmice i već u 14. minutu došli do početne prednosti. Spasić je uputio dugu loptu pred gol Radničkog 1923, tamo je odbrana kragujevačkog tima nešto slabije intervenisala, što je iskoristio spretni Crvenković i doveo Nišlije u vođstvo.

Ovaj rezultat bio je na snazi sve do 43. minuta, kada su “đavolčići” uspeli da poravnaju rezultat. Arsenijević je šutirao sa preko dvadeset metara, lopta je na putu ka golu zakačila Stojkovića, promenila pravac i prevarila gostujućeg čuvara mreže Stefana Ilića.

Izjednačujući pogodak dao je krila Kragujevčanima i ulio im nadu da mogu do preokreta. Tako je od samog početka drugog poluvremena gol niškog tima bio pod konstantnom opsadom momaka u crvenim dresovima, koji su, kako je vreme prolazilo, sve učestalije i ozbiljnije pretili.

Tako se u 48. minutu, posle dobrog centaršuta Đorđevića sa leve strane, Petar Simović našao u dobroj poziciji za postizanje pogotka, ali je njegov udarac glavom sa pet metara uspeo da zaustavi golman Nišlija Ilić.

Dva minuta kasnije ponovo je Simović zapretio, ovoga puta atraktivno “makazicama”, ali je lopta završila iznad gola.

Beležimo potom udarac Đorđevića u 55. minutu sa ivice šesnaesterca, koji je završio pored gola, a zatim i još jedan pokušaj raspoloženog Simovića sa distance.

U 61. minutu Nišlije ostaju sa igračem manje na terenu, nakon što je Jovanović kao poslednji igrač odbrane oborio Milivojevića i zaradio direktno isključenje. To je u izvesnoj meri olakšalo posao Kragujevčanima da stignu do željenog preokreta u nastavku utakmice.

I sa desetoricom igrača na terenu, gosti iz Niša nisu se predavali i čak su ozbiljno zapretili u par navrata. Najpre u 65. minutu, kada je Žunić efektnom paradom zaustavio odličan udarac, a odmah zatim i nakon udarca iz ugla, kada je Dušanić nadvisio odbranu Kragujevčana, ali nije bio precizan.

Momenat na koji su “đavolčići” čekali još od onog izjednačujućeg pogotka u finišu prvog poluvremena konačno se dogodio u 68. minutu utakmice. Arsenijević je uputio povratnu loptu u gostujući peterac, a Petar Simović se našao na pravom mestu i doneo domaćinu toliko željeni preokret.

Imao je Simović priliku da se ponovo proslavi u 74. minutu, kada je za trenutak umakao pažnji svojih čuvara, ali nije uspeo da savlada poslednju prepreku u vidu čuvara mreže niškog stima Stefana Ilića, koji je pokupio loptu ispred “devetke” Kragujevčana.

U 78. minutu beležimo još jednu bravuroznu intervenciju Vasilija Žunića nakon prave “bombe” Paunovića sa distance, da bi se tri minuta kasnije na drugoj strani Đorđević našao u situaciji “jedan na jedan” sa gostujućim čuvarom mreže, ali je uspeo samo da prebaci gol.

Sve dileme oko pobednika ovog susreta razrešene su u 86. minutu, kada je nakon školski izvedene kontre momaka u crvenim dresovima Đorđević “spojio sa golom” Gvozdenovića, koji nije imao težak posao da sa ivice peterca pošalje loptu u mrežu za konačnih 3:1.

Kragujevčani su ovom pobedom konačno uspeli da “isplivaju” iznad linije opstanka i domognu se četrnaeste pozicije na tabeli sa 29 osvojenih bodova.

“Đavolčiće” sada očekuju dva uzastopna gostovanja, najpre novobeogradskom Radničkom, a potom i ekipi Voždovca.

RADNIČKI 1923 – RADNIČKI (NIŠ) 3:1 (1:1)

KRAGUJEVAC
Pomoćni teren stadiona “Čika Dača”.
Igrano bez prisustva publike.
Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo).
Strelci: Arsenijević u 43, Simović u 68. i Gvozdenović u 86. minutu za Radnički 1923, a Crvenković u 14. minutu za Radnički (Niš).
Žuti kartoni: Milivojević, Đorđević (Radnički 1923).
Crveni karton: Jovanović (Radnički Niš) u 61. minutu.

RADNIČKI 1923: Žunić, Pavlović, Lakićević, Gvozdenović, M. Radosavljević, Maksimović, Milivojević (od 73. Petrović), Arsenijević (od 87. N. Radosavljević), Simović (od 84. Jovanović), Milojević (od 89. Novičić), Đorđević (od 89. Milovanović).

RADNIČKI (NIŠ): Ilić, Marković, Zdravković, Stojković, Jovanović, Ranđelov, Mitrović (od 74. Galić), Crvenković (od 61. Stamenković), Milosavljević (od 71. Paunović), Spasić (od 46. Petrović), Dušanić (od 86. Anđelković).