Nerešeno na „Čika Dači“

Nisu uspeli fudbaleri Radničkog 1923 da polože na pleća neugodnu i organizovanu ekipu Trajala iako su imali terensku inicijativu i više prilika za gol.

Utakmica je završena najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Prvu ozbiljnu priliku domaći su imali već u devetom minutu kada je Ilić izbio sam ispred golmana gostiju ali je ovaj uspešno intervenisao i sprečio vođstvo domaćih. Usledio je period mirnije igre sa terenskom inicijativom domaćih a onda su u finišu prvog poluvremena iz iste akcije Ilić i Todorović dva puta pokušali da postignu gol ali je rezultat ostao isti.

Šansu utakmice Radnički je propustio u 70.minutu kada je posle sjajne akcije Vidovića i Ćirovića, Velimir Popović neometan sa 7-8 metara šutirao ka golu Trajala ali je loptu loše zahvatio i prilika je otišla u nepovrat. Gosti su u 76.minutu imali polu-priliku kada je Liščević glavom loše zahvatio loptu posle centaršuta sa leve strane. Do kraja utakmice bilo je još nekoliko prilika za Radnički, mada nijedna iz kategorije stopostotnih ali se na žalost domaćih navijača, rezultat nije promenio.

Mora se reći i da je Radnički nastupio oslabljen bez suspendovanih Petrovića i Maksimovića ali svejedno ostaje utisak da je propuštena lepa prilika da se dođe do sva tri boda.

Nakon utakmice na konferenciji za medije trener domaćih Darko Vojvodić pohvalio je ekipu na borbenosti i htenju i rekao da je jedino nezadovoljan rezultatom jer lopta nije htela u gol ali ne i igrom svojih izabranika.

Već u sredu Radnički 1923 igra kup utakmicu protiv Bačke u Bačkoj Palanci a u narednom 11.kolu prvenstva igra protiv Kolubare u Lazarevcu.