Kragujevčanke poklekle u Inđiji

Rukometašice Radničkog su u okviru 6. kola Arkus lige za žene poražene od ekipe Železničara u Inđiji rezultatom 40:32, poluvreme 18:14. Nakon ove runde, Kragujevčanke zauzimaju osmo mesto sa 5 osvojenih bodova, uz utakmicu manje.
Nakon povratka sa revanš utakmice Lige Evrope, rukometašice Radničkog su sa danom odmora otputovale u Inđiju na megdan starom rivalu u znatno oslabljenom sastavu. Startna rezultatska klackalica je trajala do 4. minuta i rezultata 2:2, kada u kratkom vremenskom roku gošće ostaju zbog isključenja bez dve igračice u polju, što Železničar koristi i dolazi do vođstva 6:3. Uspostavljanjem ravnoteže na terenu, Kragujevčanke hvataju priključak i smanjuju prednost domaćina (9:8,16.min). U 16. minutu gošće ponovo ostaju bez dve igračice, a nedugo zatim i bez treće, no u tom periodu prolaze solidno rezultatski, ali igra sa brojčano jačim protivnikom uzima danak i Inđijke počinju da povećavaju razliku, koja na kraju prvog dela igre iznosi plus 4 (18:14).
Železničar otvara drugo poluvreme vođstvom od 5 golova razlike (20:15,33.min) i dugo održava tu prednost. Rukometašice Radničkog strpljivom igrom i promenom odbrambene formacije sa 6-0 u 5-1 smanjuju vođstvo i pogotkom Inđićeve smanjuju na 2 gola minusa (24:22,38.min). Imale su priliku u par navrata da potpuno preokrenu rezultat, no par neiskorišćenih napada su uzela danak i odmornije Inđijke sa dužom klupom preuzimaju inicijativu od 43. minuta, povećavaju prednost, da bi na kraju utakmice slavile konačnim rezultatom 40:32.
U redovima Železničara najefikasnija je bila Dunja Tabak sa14 pogodaka, dok je kod Kragujevčanki golgeterski najraspoloženija bila Teodora Veličković sa takođe 14 postignutih golova.
Igrač utakmice : Aleksandra Bakša ( Železničar)

ŽRK Železničar – RK Radnički : 40:32 (18:14)
Inđija:SC “Inđija”. Gledalaca : 60
Sudije: Marko Sekulić, Vladimir Jovandić
Sedmerci: Železničar 13 (10), Radnički 7 (6)
Isključenja: Železničar 10 min, Radnički 16 min

Železničar : Žak (4 odbrane), Čavrić 3, Novaković, Čočaj, Tabak 14, Skendžić, Mihajlović (1 odbrana), Kovačić, Paunić 1, Žakula, Simić 4, Živkov, Bakša 6, Vasiljković (3 odbrane), Tešić 3, Jovanović 9.

Radnički: Veličković 14, Bjelak 1, Knežević 5, Blagojević, Filipović, Vlašković, Stoiljković 1, Mikić, Pojužina, Vasović, T.Petrović 1 , Inđić 6, Petković ( 7 odbrana, 2 sedmerca), Todorović 4.

U utakmici narednog, osmog kola Arkus lige, Radnički gostuje u Novoj Pazovi, ekipi Mladosti u nedelju 31.oktobra.