Košarkaši Radničkog savladali Napredak iz Aleksinca

Košarkaši Radničkog nastavljaju sa ozbiljnim pristupom na pripremama za novu sezonu.

Da imaju kvalitet i opravdane ambicije za plasman u viši rang dokazali su i protiv ekipe Napretka iz Aleksinca koja je novi član Košarkaške Lige Srbije i protivnik po meri za ekipu iz Kragujevca.

Rezultat od 100:92 svedoči da su košarkaši iz Kragujevca već u ovoj fazi priprema dobrano namestili nišanske sprave.

Utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini pa se u poslednju deonicu ušlo sa čak 17 poena prednosti za domaće. Iako pobeda nije došla u pitanje nijednog trenutka, mora se reći da je bilo i perioda padova u igri pa će morati da se radi na konstantnosti ekipe ali vremena svakako ima.

Najefikasniji kod domaćih bili su Raško Katić i Ivan Nedeljković sa po 22 poena. Živanović je dodao 19, Marković 15, Stanković 7, Šućov 6, Glišović 4, Nikolić 3 i Ilić 2 poena. Kod gostiju iz Aleksinca najviše se istakao Bogavac sa 22 a ostali su dodali redom, Gašić 18, D. Raičević 17 i N. Raičević 11 poena.

U nastavku priprema Radnički će takodje imati ozbiljne rivale protiv sebe jer je želja trenera Todorovića i svih u klubu da se što spremnije udje u takmičenje.