Košarkaši pali u završnoj deonici

I sa trećeg ovosezonskog gostovanja košarkaši Radničkog vraćaju se praznih ruku. Ovoga puta Kragujevčani su poraženi od ekipe OKK Beograda u zaostaloj utakmici 6. kola Košarkaške lige Srbije – 91:101 (20:27, 24:15, 26:27, 21:32).

Iako oslabljeni neigranjem Andreje Stevanovića i Stefana Đorđevića, izabranici trenera Igora Todorovića uspešno su parirali izuzetno motivisanom domaćinu pune tri četvrtine, ali su usled opterećenosti ličnim greškama počeli da posustaju u završnoj deonici, što su popularni „klonferi“ iskoristili da dođu do svog trećeg trijumfa u sezoni.

Beograđani su diktirali ritam tokom uvodne deonice, koju su okončali sa solidnih sedam poena prednosti (27:20).

Preokret je usledio sredinom druge četvrtine, kada su Kragujevčani serijom 9:2 preuzeli vođstvo (35:33). Domaći su uspeli ponovo da vrate rezultatsku prednost na svoju stranu, ali je završnica ovog dela igre ipak pripala Šumadincima, koji su na pauzu između dva poluvremena otišli sa dva poena viška (44:42).

Nakon trojke Ivana Nedeljkovića u 22. minutu, Radnički dolazi do maksimalnih „plus pet“ (50:45), ali su Beograđani odmah odreagovali serijom 8:0 za novi rezultatski obrt (53:45). Do kraja ovog perioda igre vođstvo je još par puta promenilo vlasnika, da bi početak završne deonice kragujevački tim dočekao sa pola koša prednosti (70:69).

Pri rezultatu 72:72 u 32. minutu, domaći prave seriju od pet uzastopnih poena za 77:72, a nedugo zatim dolaze i do prve dvocifrene prednosti na meču (87:77). Da stvari budu gore po Kragujevčane, ubrzo su zbog pet faulova igru morali da napuste kapiten Raško Katić i Đorđe Milosavljević, što je za ionako oslabljen roster Radničkog predstavljalo nepremostiv hendikep.

Beograđani su bez većih problema priveli utakmicu kraju i slavili rezultatom 101:91.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Marko Stojadinović sa 24 postignuta poena. Sledili su ga Mihailo Mušikić sa 18, Mladen Vujić sa 17, Nikola Đurišić sa 16 i Luka Paunović sa 11 poena.

U ekipi Radničkog napadački najraspoloženiji bio je Ivan Nedeljković sa 22 poena, kapiten Raško Katić ubacio je 19, Matija Popović 17, uz 11 skokova, Filip Dumić je zastao na 16 postignutih poena, a Đorđe Milosavljević na 13.

Već u subotu Kragujevčane očekuje novo gostovanje, ovoga puta ekipi Pirota, koja je u prvih sedam kola ostvarila samo dva trijumfa.

OKK BEOGRAD – RADNIČKI 101:91 (27:20, 15:24, 27:26, 32:21)