Javor na jedvite jade izbacio Radnički iz kupa

Opravdali su fudbaleri Javora iz Ivanjice ulogu favorita u susretu šesnaestine finala kupa Srbije, protiv ekipe Radničkog iz Kragujevca. Duel Superligaša i lidera Prve lige Srbije, pripao je Superligašu rezultatom 2:1 ali je ekipa iz Ivanjice strepela do poslednjeg minuta susreta.

Za poraz, prvi u zvaničnim utakmicama ove sezone, Radnički može da krivi slabiji start utakmice. Gosti kao da su bili impresionirani domaćinom i značajem utakmice, pa su smušeno i bojažljivo ušli u meč, što se ogledalo i u nesigurnim intervencijama odbrane a iskusni domaćin je to u ranoj fazi utakmice znalački kaznio i već u 17.minutu golovima Lukovića poveo sa 2:0. Ako su u Ivanjici mislili da je posao završen, grdno su se prevarili jer je Radnički tek tada uhvatio pravi ritam i do kraja utakmice bio bolji i dominantniji rival na terenu.

U drugom poluvremenu je Linta pojačao napad i pravovremenim izmenama držao Javor pod pritiskom sve vreme. Pogotkom Ćirovića u 70 minutu Radnički j smanjio prednost domaćina a onda u završnici promašio i nekoliko izglednih prilika ali rezultat se nije promenio a Javor je ostvario plasman u osminu finala kupa Srbije.

Radnički se posle učešća u kupu okreće obavezama u prvenstvu gde ga u narednom kolu za vikend očekuje duel u Kragujevcu sa ekipom Zemuna.