Vaterpolisti slavili u Makarskoj

U devetom kolu Regionalne A2 lige, vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca sa lakoćom su ostvarili trijumf na gostovanju poslednjeplasiranom Galebu iz Makarske, rezultatom 15:7.Ovom pobedom Radnički je ostao na deobi prvog mesta.

Kragujevčanima je trebalo pola prve četvrtine da probiju led golom Francuza Gijoma Dina, ali je na drugoj strani odmah došlo do izjednačenja preko najnovije akvizicije iz Australije, Ernesta Fon Lahlava – 1:1.

Onda je Radnički dodao gas i odjezdio na nedostižnih 8:2.

Slika se nije promenila ni u nastavku iako je trener gostiju Stevanović dosta kombinovao sa sastavom pa je razlika u jednom trenutku iznosila i devet golova.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Jovan Tanasijević sa tri gola, a pratili su ga Vukašin Ganić, Gijom Dino i Aleksa Manić sa po dva. Na drugoj strani Australijanac Ernest Fon Lahlav takođe je postigao tri pogotka, a Marinović i Kaleb po dva.

Već u subotu, Kragujevčane očekuje novo gostovanje na jadranskom primorju, ali ovoga puta u Sloveniji protiv ekipe Kopera.