Vaterpolisti Radničkog poraženi u Budvi

U utakmici u kojoj je mogao da overi plasman u A1 vaterpolo ligu, Radnički je pretrpeo visok poraz od ekipe Budve, rezultatom 10:5.

Mlada ekipa iz Kragujevca podlegla je uzavreloj atmosferi na bazenu u Budvi i nijednog trenutka pobeda domaćih nije dolazila u pitanje. Od početka su budvani nametnuli žestok ritam i nakon što su na poluvremenu već vodili sa 7:3 bilo je jasno da će bodovi ostati u Budvi.

Radnički je drugo poluvreme odigrao bolje i uglavnom parirao razigranom protivniku ali je za konačan ishod već bilo kasno.

Ovom pobedom Budva se izjednačila sa Radničkim na prvom mestu na tabeli sa po 35 bodova ali sa boljim medjusobnim skorom. Treći je Solaris sa bodom manje. Borba će biti neizvesna do samog kraja jer sve tri prvoplasirane ekipe gostuju u poslednjem kolu. Radnički ide na megdan Vojvodini iz Novog Sada, Budva gostuje neugodnoj Naisi a Solaris u dalmatinskom derbiju gostuje riječkom Primorju.