Trijumf za oproštaj od CEV Kupa

Odbojkaši Radničkog su u revanš meču prvog kola CEV Kupa savladali ekipu Arcada iz Rumunije rezultatom 3:2, ali se nisu plasirali u narednu rundu jer su u prvom susretu izgubili maksimalnim rezultatom 0:3. Za prolaz dalje im je bila potrebna pobeda do 3:1 uz trijumf u zlatnom setu.

Nakon startnih 3:3 i izjednačenog početka susreta, Radnički as servisom Ristića dolazi do prednosti 6:3, koju u prvom momentu održava, a nakon smeča i bloka Goića, te greške gostiju u napadu ima i velikih plus 6 na kontu (13:7). Uspeli su gosti da se konsoliduju i polako su smanjivali vođstvo domaćina, da bi blokom gorostasnog Talpe smanjili na 16:15. Kragujevčani ponovo dolaze do svoje igre i u završnici seta imaju vođstvo 20:16. Gosti ponovo preko Bale smanjivši na 23:22, no u sledećem poenu prave grešku, a tačku na prvi set stavlja kapiten Blagojević za konačnih 25:22 i vođstvo 1:0 u setovima.

Gosti bolje otvaraju drugi set i dobrim blokovima vode 0:3, no domaći igrači ubrzo poravnavaju rezultat 4:4. Izjednačena bitka se vodila do rezultata 7:7 kada Arkada preuzima inicijativu i dolazi do 10:13, a zatim u središnici seta i do 12:16 što tera klupu Radničkog da pozove minut odmora. Uspeli su Kragujevčani da svedu goste na minus 2 (14:16), no razigrani Rumuni dobrom igrom u polju i blokom Talpe stvaraju čini se nedostižnu prednost 14:19. Probao je domaćin da zadrži nalet gostiju no nije uspeo u tome i odbojkaši Arcade privode set kraju konačnim rezultatom 18:25 za izjednačenje 1:1 u meču.

U treći deo igre Kragujevčani ulaze rešeni da ponove igru iz prvog dela i dođu do odlučujuće prednosti pred četvrti set, bolje startuju i sa dva dobra servisa Ristića vode sa 7:4 kada reaguje klupa gostiju. Samo na trenutak smanjuju na 7:6, no domaćin furioznim tempom slama njihov otpor i već na isteku prve trećine seta poenom Kovača dolazi do velikih 11:6 i drugog tajm auta rumunske ekipe. Sve je u njihovim redovima funkcionisalo kao švajcarski sat pa na sredini seta beležimo i rezultat 14:8, a nedugo zatim i najvećih plus 7 u ovom delu igre (17:10) kada je već bilo jasno ko će osvojiti set. Do kraja Radnički je rutinski održavao prednost i uz grešku gostiju dolazi do vođstva 2:1 u setovima rezultatom 25:18.

Četvrti set je bio biti ili na biti za obe ekipe, jer bi njegovim osvajanjem Šumadinci stekli šansu da izbore prolaz odigravanjem zlatnog seta, a u suprotnom gosti iz Rumunije bi već tada slavili. Radnički je krenuo vođstvom 4:1, imao je i 7:4, no gosti u ranoj fazi poravnavaju na 9:9, što se i održavalo do 12:12. Poenom Maleša Arkada vodi 14:16, a potom i 16:19. Uvukla se nervoza u domaće odbojkaše što je stručni štab pokušao da prekine minutom odmora koji u krajnjoj liniji nije doneo željeni efekat i gosti blokom Butnarua dolaze do kapitalnih 5 na svom kontu (17:22) i sama završnica je protekla u njihovom znaku kada as servisom Maleša rešavaju ovaj set u svoju korist rezultatom 18:25 za izjednačenje 2:2 i plasman u drugo kolo CEV Kupa.

Peti set je bio formalnost, ali su domaći odbojkaši imali želju da se trijumfom oproste od evropskog takmičenja pred svojim vernim navijačima. Bolje su otvorili set, imali 5:3, pa 7:4, a zatim blokom tehničara Petrovića odlaze na promenu strana (8:4). No gosti se nisu predavali i serijom 0:4 dolaze do izjednačenja (8:8). U daljem toku seta ekipe su se smenjivale u minimalnom vođstvu da bi se u završnicu seta ušlo sa poenom razlike za goste (15:16), no Kragujevčani nalaze dodatne atome snage, okreću rezultat i blokom Kovača rešavaju završni set u svoju korist rezultatom 18:16 za konačnih 3:2 u meču.

Najbolji poenteri u redovima Radničkog su bili Aleksandar Blagojević sa 19 i Andrej Ristić sa 15 osvojenih poena, dok su kod gostiju najuspešniji bili Mardsen sa 18 i Maleša sa 16.

RADNIČKI – CSM ARCADA  3:2 (25:23, 18:25, 25:18, 18:25, 18:16)

KRAGUJEVAC

Hala: SBB Jezero

RADNIČKI: Ivanković 2, Goić 7 (3bl), Pantović (libero), Vukmirović, Petrović 6 (3bl), Milutinović, Ristić 15, Stašević (libero), Blagojević 19 (2bl), Matić, Radević, Boharev 10 (1bl), Stanojević, Kovač 14 (1bl).

ARCADA: Magdas 1 (1bl), Mihalesku 1, Talpa 5 (3bl), Butnaru 6 (2bl), Šmits 3, Leskov 1 (1bl), Maleša 16 (1bl), Bala 6, Rata 10, Kristudor (libero), Kantor (libero), Bartunek 3 (2bl), Sobirov 4, Madsen 18 (1bl).

Radnički se okreće obavezama u domaćem šampionatu gde će u 3. kolu BPŠ Superlige gostovati u Beogradu ekipi Crvene zvezde u nedelju 30. oktobra.