Sjajna pobeda fudbalera Radničkog 1923 za start drugog dela sezone

Sjajnu igru iz pripremnog perioda, fudbaleri Radničkog 1923 preneli su i u nastavak sezone.

U utakmici 23.kola Prve Lige Srbije žrtva nadahnutih Kragujevčana bila je odlična ekipa Zlatibora iz Čajetine. Pobedu čini značajnijom što je ostvarena na gostujućem terenu protiv ekipe koja je u najužem krugu favorita za najviši plasman.

Da su došli po ceo plen fudbaleri Radničkog 1923 pokazali su već na startu utakmice. Najsnalažljiviji u 2.minutu pred golom domaćina bio je Djordje Maksimović i doveo goste u vodjstvo.Već u 11.minutu prednost je udvostručena a ovaj put strelac je bio Vujasin evrogolom sa 18 metara.To je bio rezultat prvog poluvremena a već posle šest minuta nastavka Radnički 1923 dolazi do nedostižnih tri gola prednosti. Todorović je pogodio stativu ali se lopta na sreću Kragujevčana odbila do Maksimovića koje je vešto sprovodi u mrežu.

Sve što je domaćin uspeo da uradi do kraja utakmice je da postigne počasni pogodak koji je delo Milana Milanovića nakon kornera domaćih.

U narednom kolu, koje je na programu već za vikend, Radnički dočekuje trenutno prvoplasirani Javor Matis iz Ivanjice, koji je na prolećnoj premijeri sa 4:0 pregazio čačanski Borac.

Zlatibor – Radnički 1:3 (0:2)

PRIBOJ – Gledalaca: 500. Sudija: Dejan Gligorijević. Strelci: 0:1 Đorđe Maksimović u 2. minutu, 0:2 Mile Vujasin u 11, 0:3 Maksimović u 51, 1:3 Milan Milanović u 80.

ZLATIBOR: Divac, Živanović (od 78. Mihajlović), Jokić, Stojanovski, Milanović, Glišović, Stojanović, Todorović (od 46. Đokić), Miličić, Medić (od 22. Tasić), Dragačević.

RADNIČKI 1923: Raičević, Popović, Todorović (od 81. Ilić), Lukić (od 76. Žerađanin), Vujasin, Aleksijević, Petrović, Varjačić, Maksimović (od 90. Grbović), Zdravković, Kovačević.