Rukometašice Radničkog sigurne protiv Mladog Radnika

Dominacija rukometašica Radničkog se nastavlja. U 4.kolu Super B lige za žene savladana je ekipa Mladog Radnika iz Radinaca. Gošće su stari znanac za domaći sastav jer su se i prošle godine sastale u baražu, kada je takođe tim iz Kragujevca bio uspešniji. Konačan rezultat bio je 27:19 za Radnički, mada se mora reći da su rivalke imale aktivan rezultat do 45 minuta utakmice kada je domaći sastav uspeo da definitivno slomi neugodnog rivala i serijom od nekoliko golova prelomi utakmicu.

Jedan momenat mogao je ali na sreću nije, da odredi konačan rezultat utakmice. U 4. minutu meča isključena je Jelena Pojužina, prvi golman ekipe Radničkog. Umesto nje na gol je stala kadetska reprezentativka Amina Hasanović, nedovoljno oporavljena od povrede, što je moglo da skupo košta domaći sastav ali je Amina junački stisla zube a i u trenutcima kada se lomila utakmica odbranila dva sedmerca pa slobodno može da se okarakteriše kao igrač utakmice.

Sve u svemu, iako je rezultat na poluvremenu bio 13:12 za domaće, pobeda suštinski nije dolazila u pitanje jer je Radnički u drugom poluvremenu dominirao a u završnici i pojedinim egzibicionim potezima potpuno nadigrao rivala i stigao do ubedljive pobede, zadržavši stopostotni učinak u prvenstvu.

U redovima Radničkog najefikasnija je bila Teodora Veličković sa 7 pogodaka,u stopu je pratila Mileva Knežević sa 6, dok su kod gošći četiri igračice imale istovetan učinak,sa po 3 postignuta gola Ristić,Obrenović i sestre Ninić.
Narednog vikenda u okviru 5. kola SBRL za žene Radnički očekuje derbi meč u Petrovcu, gde će ih ugostiti domaća Sloga.