Rukometaši Radničkog plasirali se na finalni turnir Kupa a već danas igraju prvenstveni meč

U četvrtfinalu Kupa Srbije, rukometaši Radničkog savladali su ekipu Mačve, u Bogatiću, rezultatom 27:25 (13:13) i plasirali se na finalni turnir najmasovnijeg klupskog takmičenja.

Ovo je veliki uspeh za klub koji se krupnim koracima vraća na rukometnu mapu Srbije.

Posle izjednačenog starta, domaći su prvi došli do dva gola prednosti u 11. minutu (5:3), ali su sredinom poluvremena Kragujevčani preokrenuli rezultat (9:8) i gol viška održavali sve do odlaska na odmor – 13:13.

U 42. minutu Radnički je došao do tri gola prednosti (20:17), a potom održavao vođstvo do samog kraja.

Najefikasniji igrač pobedničkog tima bio je Bojan Tomić sa osam golova, dok je Veselin Stevanović dodao pet, kao i Dragićević i Zarin na drugoj strani.

Završni turnir Kupa Srbije igra se 23. i 24. marta, u Smederevu, a pored Radničkog tamo će se naći i Dinamo koji je bio bolji od Partizana (30:27) i Metaloplastika koja je eliminisala Obilić (25:19), dok se četvrtfinalni duel Vojvodine i Železničara igra 17. marta.

Za rukometaše iz Kragujevca nema odmora pa već danas u utakmici 14. kola Super B lige Srbije dočekuju ekipu Hajduk Veljka iz Negotina. Meč je na programu od 20:30 časova u hali “Jezero“.

Na ovom meču pravdu će deliti sudijski par Ivan Mandić iz Petrovaradina i  Nemanja Kovačić iz Novog Sada.