Rukometaši Radničkog odlični u Priboju

Rukometaši Radničkog su lakše od očekivanog savladali ekipu Priboja u gostima, rezultatom 28:13, i tako ostali u trci za naslov prvaka Super B lige „istok-zapad“.

Samo prvih desetak minuta je vladala određena neizvesnost, posle čega prvu osetnu prednost Radnički beleži u 15. minutu pogotkom nezaustavljivog Dobrosavljevića (10:4). U tim trenucima je profunkcionisala karakteristična odbrana gostiju iz Šumadije, golman Antelj je odbranio sve šuteve sa distance, tako da je prednost Radničkog na poluvremenu došla do „plus 11“ (5:16). Interesantno je da rukometaši Priboja nisu zatresli mrežu gostiju čitavih 15 minuta.

Drugo poluvreme nije donelo ništa novo domaćinu. Radnički je već u 32. minutu stekao 12 golova prednosti (18:6), a stručni štab je iskoristio priliku da pruži šansu svim igračima, koji su nastavili u istom ritmu. Na nesreću ekipe Priboja u ovom delu igre se razbranio i Jovanović, tako da su svi njihovi pokušaji ostali uzaludni.

Golgeterski najraspoloženiji bio je igrač utakmice Vladimir Dobrosavljević sa 8 golova, a u stopu ga je pratio Stefan Stanojev sa 6.

Kragujevčani su zadržali prvo mesto sa bodom više, ali i utakmicom više od Hajduk Veljka, a u narednom kolu dočekuju Jagodinu.