Radnički se plasirao u finale kupa Srbije

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca postali su prvi finalisti Kupa Srbije, pošto su u prvom polufinalnom duelu „fajnal-fora“, na Gradskom bazenu u Zrenjaninu, savladali ekipu Naisa, rezultatom 8:5. Protivnik u finalu, večeras od 20 časova, biće im tim Šapca koji je ubedljivo nadigrao Partizan sa 14:10.

U prvom poluvremenu gledali smo izjednačenu borbu, pa iako je Radnički poveo sa 2:0 na poluvreme se otišlo sa nerešenih 3:3.Dva gola za Radnički u prvom poluvremenu postigao je francuski internacionalac Gijom Dino.

Ipak odmah na početku drugog poluvremena Radnički je stavio do znanja da je došao u Zrenjanin da bi igrao glavnu a ne epizodnu rolu.Odličnom igrom u odbrani i sigurnom u napadu, Poveli su sa 5:3 i prednost više nisu ispustili do kraja susreta.Ton igri davali su Gusarov i Ganić a golaman Dobožanov bio je gotovo nesavladiv.

Najefikasniji u Radničkom bili su Gijom Dino, Ivan Gusarov i Vukašin Ganić sa po dva gola, dok je kod Nišlija prednjačio Nemanja Šilj sa tri pogotka.

Utakmica je počela minutom ćutanja u čast tragično nastradalih u saobraćajnoj nesreći u Nišu.

Radnički – Nais 8:5 (0:0, 3:3, 2:0, 3:2)

ZRENJANIN – Gradski bazen. Gledalaca: 400. Sudije: Putniković i Virijević. Igrač više: Radnički 14(5), Nais 10(0).  Dva igrača više: Radnički 1(1), Nais 1(0). Peterci: Radnički: 1(0).

RADNIČKI: Dobožanov, Mitrović, Stanojević, Ganić 2, Radovanlija 1, Stanković, Panić, Dino 2, Vasić 1, Gusarov 2, Manić, Tomašević, Đerković, Pljevančić. Trener: Stevanović.

NAIS: Lazić, Mitrović, Pavičić, Kosić 1, Budurin 1, M. Milošević, Kovačević, Lekić, Živić, Šilj 3, Malenović, D. Milošević, Stoiljković, Stjepanović. Trener: Serafimović.