Radnički donosi bod sa gostovanja Zlatiboru

Fudbaleri Zlatibora i Radničkog 1923 odigrali su nerešeno, rezultatom 0:0 u 23. kolu prve lige Srbije. Obzirom na sve viđeno, reklo bi se da je nerešen ishod i najpravedniji. Zlatibor je bio bolji u prvom a Radnički u drugom poluvremenu kada je imao i šansu utakmice ali je prečka spasila gol domaćih.

U prvih 20 minuta, igrači domaćih su imali dve dobre šanse u šesnaestercu posle akcija po desnoj strani. Najpre je zadnji vezni Stojanović napravio prodor do kaznenog prostora gostiju, lopta je došla do napadača Đokića koji u padu iz solidne pozicije ne uspeva da pogodi gol. Usledio je pokušaj Stamenića koji je se fintom oslobodio čuvara, prebacio loptu na levu nogu, ali šutirao preko gola sa 10-ak metara iskosa. Potom je iz slobodnog udarca sa oko 20-ak metara zapretio specijalista za prekide Nedeljković, ali je golman Raičević izboskovao u korner. U prvom poluvremenu Radnički nije uputio udarac u okvir gola, ali ni Čajetinci nisu iskoristili svoje šanse, pa je ostalo 0:0.

U drugom poluvremenu Radnički se oslobodio pritiska domaćih i bio bliži golu. Najbolju šansu u drugom poluvremenu imali su upravo Kragujevčani, kada je napadač Nikodijević pogodio prečku posle duge razmene preciznih pasova i šuta iz neposredne blizine. Slobodno se može reći da je Zlatibor imao dosta sreće u ovoj situaciji. Do kraja nije bilo većih uzbuđenja pa su Čajetinci 10. put podelili bodove u ovoj sezoni, a peti put odigrali 0:0. Fudbaleri Radničkog nošeni su podrškom grupe navijača „Crveni đavoli“ koja je organizovano stigla na Švajcariju.

Ekipa Predraga Ristanovića nalazi se na četvrtom mestu na tabeli sa 37 bodova i zadržala je status najbolje odbrane u takmičenju, dok je tim iz Kragujevca došao do 30. boda i nalazi se na 11. poziciji. Nakon svega viđenog ove jeseni, kraj polusezone sa osvajanjem boda protiv jedne od najboljih ekipa u ligi je odličan rezultat za Radnički koji je bez poraza već pet kola i ostaje nam samo da se nadamo da će dobru igru iz završnice polusezone preneti i u proleće.

Ovaj meč ispratio je uživo i poznati trener Ljupko Petrović.

Posle jesenjeg dela Prve lige na tabeli vodi Grafičar sa 41 bodom, ispred Metalaca sa 40, dok po 37 imaju Zlatibor i Bačka. Na začelju su Smederevo i Budućnost sa po 15 bodova, a takmičenje se nastavlja po planu u februaru.

Zlatibor – Radnički 1923 (0:0)
Stadion: Švajcarija, gledalaca: 350, sudija: Lazar Tripković.

Zlatibor: Stailković, Jezdimirović, Ilić, Glišović, Jovanović, N. Stojanović, Nedeljković, M. Stojanović (od 65. Divac), Stamenić (od 74. Artemčuk), Vesić, Đokić.

Radnički 1923: Raičević, Mijatović (od 83. Popović), Petrović, Nikodijević, Kovačević, Ćirović, Vidović, Varjačić (od 46. Grbović), Maksimović (od 75. Ilić), Zdravković, Filipović.

Foto : zlatiborpress.rs