Radnički 1964 poražen od lidera ekipe Vranje 1957

Rukometna ekipa Radnički 1964 poražena je u susretu sa liderom prvenstva ekipom Vranje 1957.

Nakon početnog vođstva i rezultatske klackalice do 6-og minuta igre ( 2-2),gosti preuzimaju rezultatsku inicijativu ali samo do 16-og minuta i izjednačenja 6-6.Sledi period ravnopravne igre sve do 24-og minuta i vođstva domaćina od 2 gola razlike ( 12-10).To kao da je bila inicijalna kapisla za Vranjance koji serijom 5-0 uz danas odličnog golmana Jelića preokreću rezultat,tako da se na odmor odlazi vođstvom gostiju 13-15.

Drugi deo utakmice gosti otvaraju sigurnije i uz stečeni kapital iz prvog poluvremena su konstantno u vođstvu sve do maksimalnih 5 golova prednosti u 46-om minutu ( 18-23).U više navrata su igrači Radničkog smanjivali prednost na 3 gola,ali u trenucima kada su trebali da prelome utakmicu nije bilo dovoljno sigurnosti a i sreće,tako da Vranjanci nose 2 boda uz krajnji rezultat 26-29.

U redovima domaćina golgeterski se istakao Stefan Stanojev sa 10 pogodaka i Nebojša Stošić sa 4,dok su se kod gostiju raspoloženiji od ostalih bili Davor Laković sa 8 i Andrija Atanasković sa 7 datih golova.

RK Radnički 1964 –RK Vranje 1957  26-29 ( 13-15)

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 252
Sudije: Zoran Popov I Goran Ristić
Sedmerci:  Radnički 7(6), Vranje 3(2)
Isključenja: Radnički 6 min, Vranje  6 min
Igrač utakmice: Andrija Atanasković

Radnički 1964  : Bogićević ( 6 odbrana), Milosavljević 1, Đukić, Stošić 4, Dobrosavljević 1, Radivojević, Ilić, Knežević, Simić 2, Stevanović 3, Radenović 1, Stanojev 10, Poskurica, Bogdanović 2, Jovanović ( 7 odbrana), Janićijević 2.

Vranje 1957 :  Breti, Aleksić, Šotra 1, Kostić, Stevanović, Stamenković, Petrović, Laković 8, Pavlović, Kompanov 3, Jelić ( 16 odbrana), Ristović 2, Savić 3, Arizanović, Milenković 5, Atanasković 7.

Narednog vikenda ekipa Radničkog putuje u Novu Varoš,gde će ih ugostiti domaći “Zlatar”.

Izvor : srbija sport.net