Radnički 1923 slavio protiv Zlatibora

U susretu 8.kola Prve lige Srbije fudbaleri Radničkog 1923 više nego zasluženo slavili su protiv neugodne ekipe Zlatibora iz Čajetine i to rezultatom 1:0.

Od prvog minuta lako je bila vidljiva želja igrača da se nametnu voljom i htenjem novom treneru Darku Vojvodiću. Preuzeo je Radnički inicijativu od starta utakmice i pretio najčešće prodorima po bokovima gde se najviše istakao Varjačić. Iako je bilo više izglednih prilika gol je pao tek u poslednjem minutu prvog poluvremena. Posle prekida, iz slobodnog udarca je upućen odličan centaršut pred gol gostiju. Nikodijević je glavom spustio loptu na nogu Nemanji Zdravkoviću a ovaj odlično reagovao i preciznim udarcem savladao golmana gostiju Čupića. Ako postoji pravi trenutak za vodjstvo onda je to svakako završnica poluvremena pa su i igrači i navijači bili veoma zadovoljni na poluvremenu.

Oslobodio se Zlatibor u drugom poluvremenu inicijative Radničkog ali čak i u tim uslovima nije uspeo da stvori ozbiljniju prilku za gol do kraja utakmice dok je Radnički propustio, naročito u završnici, četiri kolosalne šanse za ubedljiviju pobedu. Po dva puta u prilikama su se našli Nikodijević i novajlija Ivančević ali gola nije bilo. Naročito su dobre bile Nikodijevićeve šanse jer je dva puta izlazio sam na golmana gostiju ali oba puta je sebi dao predug for pa nije stizao da uputi šut na gol. Iako nije postigao gol deluje da je Ivančević veliko pojačanje za Radnički jer se odlično kreće i lako ulazi u šanse za gol.

Pobeda Radnički 1923 vraća u sredinu tabele a koliko je liga izjednačena najbolje svedoči da prvoplasirani Metalac ima samo četiri boda više od Radničkog.

U sledećem 9.kolu Radnički 1923 gostuje u Beogradu ekipi OFK Žarkova.