Radnički 1923 preokretom do pobede nad Metalcem

Za odličnu i hrabru igru na gostovanju Metalcu iz Gornjeg Milanovca, Radnički 1923 nagradjen je pobedom i to u samom finišu.

Nije tim iz Kragujevca kalkulisao, igrao je hrabro i napadački i protiv tima koji se bori za sami vrh tabele i plasman u viši rang odigrao na nivou superligaške ekipe.

Prvo poluvreme je proteklo u izjednačenoj igri ali je Radnički 1923 propustio izglednije šanse.Ipak golova nije bilo pa se na poluvreme otišlo rezultatom 0:0.

Do vodjstva prvi stiže Metalac, golom Ješića u 62 minutu ali Radnički poravnava već četiri minuta kasnije golom Maksimovića koji nastavlja da rešeta mreže protivnika u nastavku sezone.

Kragujevčani nastavljaju da pritiskaju odbranu domaćina i u 90 minutu sudija Stojanović dosudjuje slobodan udarac za Radnički na 17 metara od gola, malo iskosa sa desne strane.Levonogi Stevan Kovačević šutira preko živog zida i preciznim udarcem u bliži ugao donosi pobedu, sva tri boda i neizmernu radost Radničkom i svim navijačima kluba iz Kragujevca.Priznanje i „Crvenim Djavolima“ koji su u velikom broju došli na ovo važno gostovanje i sve vreme glasno bodrili svoj tim.

Ovom pobedom Radnički 1923 sa 44 boda deli četvrto mesto upravo sa Metalcem i Zlatiborom, ekipama koje je ovog proleća nadigrao na njihovom terenu.

Već u nedelju 10.marta od 15 časova, u okviru 26.kola Prve lige Srbije, Radnički 1923 će ugostiti na „Čika Dači“ ekipu OFK Žarkova.