Radnički 1923 poražen u finišu utakmice

Derbi Šumadije opravdao je očekivanja.Vidjen je tvrd i borben fudbal, izgaranje za svaku loptu a pobednik je rešen u fotofinišu.Na žalost ovaj put to je bio domaćin ekipa Borca iz Čačka.

Ne bi bilo nezasluženo ni da je gost odneo celukupan plen ali u svakom slučaju nerešen ishod bi bio najpravedniji.Ipak fudbaleri iz Kragujevca nisu izdržali.Utakmica je rešena pogotkom glavom Otaševića nakon centaršuta iz kornera Kuveljića.Sa pet metara bivši fudbaler Radničkog 1923 se najbolje snašao i zahvatio loptu u skoku a golman Raničkog Raičević preblizu da bi mogao da spreči da lopta predje gol liniju.

Radnički je bio bolji rival u prvom poluvremenu, Borac u drugom.Cvijetinović je nepun minut pre nego je Borac poveo propustio šansu utakmice kada je u padu loše zahvatio loptu glavom i ona prohujala pored leve stative gola golmana Borca Mišića.Na žalost kazna je stigla već u narednom minutu.
Bila je to prva pobeda Čačana nakon ubedljivog poraza od Inđije na ovom istom terenu na premijeri (4:0), dok je Radnički osetio gorčinu poraza posle trijumfa nad Slobodom (2:0). U narednom kolu Kragujevčani dočekuju upravo Inđiju, koja je u drugom kolu odigrala bez golova sa Metalcem, dok Borac ide u Novi Pazar.
Borac – Radnički 1:0 (0:0)
Stadion FK Borac. Sudija: Marko Ivković. Strelac: Vladimir Otašević u 90. minutu. Žuti kartoni: Šutić, Janjušević, Maslarević (Borac), Ilić, Lalić (Radnički).
BORAC: Mišić, Tasić, Kuveljić, Tripković, Janjušević, Šutić, Fićović, Perić, Otašević, Filipović, Bogićević.
RADNIČKI: Raičević, Markišić, Ilić, Lalić, T. Todorović (od 85. Aleksijević), Dimitrić, Lukić (od 60. Maksimović), Vujasin, Petrović, Varjačić, Ratković (od 67. Cvjetinović).