Radnički 1923 ostao neporažen u derbiju protiv Kabela a mogao je i do sva tri boda

U derbiju jesenjeg dela sezone, fudbaleri Radničkog 1923 ostali su neporaženi na gostovanju ekipi Kabela iz Novog Sada, rezultatom 1:1.

Ovo su prvi bodovi u tekućoj sezoni koje domaćin nije osvojio, jer su fudbaleri iz Kragujevca prekinuli Kabelu niz od sedam uzastopnih trijumfa. Radnički 1923 je apsolutno opravdao najveće aspiracije koje gaji u ovoj sezoni. U meču u kome je jedino bilo važno ostati neporažen Radnički je pokazao da je ekipa za velika dela i da ih rezultati iz dosadašnjeg dela sezone nisu uspavali.

Kabel je poveo već u 14. minutu, ali je Radnički 1923 sačuvao prisebnost i samo dva minuta kasnije izjednačio, preko centarfora Slađana Nikodijevića. U 31.minutu utakmice Marko Mirić je propustio da sa bele tačke dovede Radnički i do vođstva i potpunog preokreta, pa gosti možda mogu da žale i što sva tri boda nisu doneli iz Novog Sada.

Remi vodećeg dvojca nisu uspeli da iskoriste najbliži pratioci, koji su pretrpeli poraze, pa je Radnički čak i povećao prednost nad trećeplasiranom Kolubarom na pet bodova, a uz to je ostao neporažen i na najvažnijem gostovanju u sezoni.

U narednom kolu Kragujevčani dočekuju pretposlednji Dinamo iz Vranja a Kabel će gostovati neugodnoj ekipi OFK Žarkova.