Posle mnogo uzbudjenja i majstorskih golova Radnički 1923 izbacio Metalac na penale

Današnja utakmica na „Čika Dači“ donela je sve ono što fudbal čini najpopularnijim sportom. Pregršt uzbudjenja, preokreta, prelepih golova ali na kraju ipak radost samo za domaće navijače. Radnički 1923 je nakon 2:2 u regularnom delu utakmice, na penale rezultatom 4:1 izbacio Metalac, ekipu koja je pre prvenstva važila za prvog favorita za plasman u viši rang.

Ponovo je hram fudbala u Kragujevcu bio svedok spektakla a Kragujevčani su došli danas u velikom broju na stadion. Oko 8 000 navijača okupilo se na Čika Dači, ovaj put po lepom i sunčanom vremenu. Želja da Kragujevac ponovo ima Superligaša je velika i navijači su to danas pokazali navijanjem svih 90 minuta.

Utakmica je počela podsećanjem na tragično nastradalog golmana Radničkog 1923, Gorana Milovanovića, koji je izgubio život braneći Srbiju u agresiji NATO pakta 1999 godine. Dres sa njegovim prezimenom simbolično je njegovoj porodici uručio sadašnji golman Radničkog Lazar Raičević, što je propraćeno burnim aplauzom čitavog stadiona i skandiranjem navijača pokojnom golmanu.

Nakon emotivnog početka, usledila je prava sportska drama na Čika Dači, mada se to nije naslućivalo od starta utakmice. Prvih petnaestak minuta igralo se bez pravih šansi a onda je Metalac pripretio kolosalnom šansom. Nakon grube greške odbrane Radničkog, kada je odbrana nespretno pokušala da glavom vrati loptu svome golmanu, pred gol Radničkog istrčao je sam kao duh napadač Metalca ali je bio za milimetar neprecizan i gosti samo srećom nisu došli do vodjstva.

To kao da je trglo domaće fudbalere pa se sredinom prvog poluvremena igralo pred golom gostiju a Radnički je propustio nekoliko izglednih šansi, a golman Metalca bar dva puta sjajnim paradama sprečio siguran gol. U završnici prvog poluvremena Metalac je imao još jednu dobru priliku, opet posle greške odbrane Radničkog prilikom dodavanja pred sopstvenim golom ali se ipak na poluvreme otišlo bez golova.

Zato se u drugom poluvremenu odigrao pravi klasik na Čika Dači. Već u 46.minutu posle centaršuta sa leve strane, loptu je iskosa sa desne strane iz mrtvog ugla na volej dočekao Mile Vujasin i u stilu Marka Van Bastena zabio pod prečku protivničkog gola za erupciju oduševljenja na Čika Dači.

Nije se još pošteno stišala radost od vodjstva a već u 49.minutu na semaforu je stajalo 2:0 za Radnički 1923. Lopta se poput bilijarske odbijala u petercu gostiju a u mrežu je prikucao Nemanja Zdravković. Činilo se tada da je Radnički već u narednoj rundi baraža.

Gosti nisu tako mislili. Bacili su sve karte na napad i sve do završnice susreta nisu uspevali da postignu gol iako su imali nekoliko izglednih šansi. Onda je u 73. minutu sa skoro 30 metara, Ješić fantastičnim golom u gornji levi ugao golmana Raičevića, smanjio na 2:1. Da li je deo taktike bio da se Radnički potpuno povuče i brani u završnici ili prosto mlada ekipa nije imala više snage, tek gol za izjednačenje je visio u vazduhu i upravo to se i dogodilo u 89.minutu. Dodavali su se igrači Metalca na ivici šesnaesterca i nekako se čini prelako nadigrali indolentnu odbranu domaćih. Na šut Kecapa prema golu domaćih niko nije izašao u blokadu i lopta je otišla u donji desni ugao gola Radničkog.

Razočarenje domaćih navijača bilo je veliko a mnogi su se sa kapija stadiona vraćali nazad jer su računali da će Radnički sačuvati vodjstvo. To se nije desilo i otišlo se u penal završnicu.

Na sreću kompletne kragujevačke javnosti i navijača Radničkog, njihovi ljubimci u penal seriji nisu ponovili greške iz završnice utakmice. Bili su germanski precizni sa bele tačke i slavili sa 4:1. Svi izvodjači u redovima domaćina bili su veoma precizni, dok je Lazar Raičević dva puta fantastično odbranio šuteva gostujućih fudbalera a u prvoj seriji izvodjač iz Metalaca je pogodio stativu.

Nakon svega vidjenog, ogromna radost ali i olakšanje zavladali su na stadionu. Dugo su se radovali fudbaleri Radničkog 1923 u zagrljaju sa navijačima, popularnim Djavolima. Uzbudjenja su za danas završena ali put povratka u Superligu tek je započeo. U sledećoj rundi baraža Radnički 1923 će igrati protov odlične ekipe Indjije koja je danas savladala Zlatibor sa 2:1. Protiv Indjije zbog plasmana na tabeli regularnog dela Radnički će igrati na gostujućem terenu, takodje jednokružno.