Poraz Radničkog od Kolubare pa trijumf nad Valjevcima

U nastavku priprema za novu prvoligašku sezonu, fudbaleri Radničkog 1923 odigrali su još dve kontrolne utakmice u kojima su najpre poraženi protiv Kolubare iz Lazarevca u Krčagovu (1:0), a zatim sa 4:1 nadigrali imenjaka iz Valjeva, na svom terenu.

Posle odustajanja Bežanije, Kolubara je postala novi prvoligaš, pa je Kragujevčanima ovaj duel znatno bolje poslužio kao pokazatelj trenutne forme u odnosu na ostale konkurente. Jedini pogodak na tom meču postigao je bivši igrač Radničkog, Milan Ćulum, udarcem glavom iz neposredne blizine.

U duelu sa Radničkim iz Valjeva, trener Dejan Nikolić na teren je izveo uglavnom igrače sa manjom minutažom i omladince. Pitanje pobednika nije se postavljalo ni u jednom trenutku, a već u 23. minutu domaći su poveli pogotkom Varjačića iz jedanaesterca. Devet minuta kasnije Željko Žerađanin postigao je lep pogodak levom nogom, da bi u 55. minutu asistirao Petru Simoviću za 3:0.

Zonaš iz Valjeva je jedini gol postigao u 70. minutu preko Prodanovića, da bi konačan rezultat postavio Predrag Medić, koji je na probi u Radničkom 1923.

Generalnu probu Kragujevčani će imati u subotu od 17.30 časova, protiv Borca iz Čačka, na „Čika Dači“.

Treba reći i da je Radnički 1923 u finišu priprema doveo još jedno pojačanje. U pitanju je napadač Sladjan Nikodijević a u redove prvoligaša iz Kragujevca dolazi iz Radničkog iz Niša. U pitanju je fudbaler sa bogatim superligaškim iskustvom jer je osim za Nišlije nastupao u najačoj domaćoj ligi i za Borac iz Čačka i Donji Srem.