Poraz na startu plej ofa

Odbojkaši Radničkog su u premijernom, četvrtfinalnom duelu plej ofa BPŠ Superlige poraženi na svom terenu od ekipe Spartaka iz Subotice rezultatom 2:3, tako da u narednom susretu imaju težak zadatak da trijumfuju i prolaz u dalji krug doigravanja potraže u trećem duelu u Kragujevcu.

Premijerni duel plej ofa protiv tradicionalno neugodne ekipe Spartaka je započeo ispitivanjem snaga i rezultatskim egalom sve do 6:6, kada gost prvi stiče prednost (6:9). Poenima Toukhtena iz napada i sa servis linije, Radnički smanjuje na 8:9, no gost ponovo dolazi do 3 poena prednosti (10:13), kada minutom odmorom reaguje šef struke Bulatović. Iako Subotičani u jednom trenutku imaju vođstvo 10:14, domaćin konsoliduje redove i poenima Matića i Ivankovića prelazi u vođstvo 18:17, a zatim i 20:17. Uporni gosti dolaze do izjednačenja (21:21), no nakon novog time outa Šumadinci osvajaju prvi set rezultatom 25:23.

Startno vođstvo 0:2 gosti su održavali duži vremenski period, kada pri rezultatu 8:12 domaći tim uzima minut odmora, koji je samo trenutno dao rezultata (10:13). Subotičani borbenom i požrtvovanom igrom nakon smeča Jungića dolaze do nedostižnih 13:20, što je bila uvertira za krajnji ishod ovog seta, 17:25 za izjednačenje 1:1 u setovima.

Treći set je počeo preslikan kao i drugi. Nakon startnih 2:2 gosti dolaze do 2:5, ali poenima Toukhtena i Ivankovića Radnički dolazi do izjednačenja (10:10), no gost pojačava tempo i serijom dolazi do velikih 4 poena prednosti (11:15). Nakon minuta odmora domaćin smanjuje na 2 poena zaostatka sve do 16:18, kada Spartak serijom poena i dobrih blokova ima ponovo plus 5 (17:22) i sigurnom igrom privodi ovaj deo igre konačnim rezultatom 18:25 i prednosti od 2:1 u setovima.

Krenuli su odlučno domaći odbojkaši u četvrtom setu čvrsto rešeni da izjednače i da u taj brejku potraže šansu za trijumfom. Poveli su 3:0 na startu, a nakon toga poenima Radevića dolaze do 7:2. Delovali su Kragujevčani sigurno u tim trenucima i držali sve konce u svojim rukama. Samo u jednom trenutku preko Khana gosti smanjuju na 13:11, no blokovima Rikarda i Koprivice domaćin dolazi do velikih 19:13. Sama završnica seta je protekla mirno, gde je Radnički rutinskom igrom rešio četvrti deo igre u svoju korist rezultatom 25:17 za izjednačenje 2:2 u setovima.

Odlučujući peti set Subotičani su bolje otvorili, poenom Žugića imaju prednost 2:4, a nedugo zatim i 3:6. Minut odmora domaćina nije doneo mnogo promena na rezultatskom planu, jer se na promenu strana odlazi vođstvom gostiju (4:8). Ispostavilo se da je promena bila kobna za domaće odbojkaše, jer od tog trenutka na parketu je postojao jedan tim. Nakon rezultata 5:9, prednost gostiju je rasla do velikih 5:14, u redove domaćina se uvukla nesigurnost, tako da je krajnji rezultat u taj brejku bio logičan sled (6:15), za poraz Radničkog od 2:3.

Najbolji poenteri u redovima Radničkog su bili Toukhten sa 13, Matić je dodao 12 poena, dok su kod gostiju najuspešniji bili Žugić sa 17 i Jungić sa 16.

RADNIČKI – SPARTAK  2:3 (25:23, 17:25, 18:25, 25:17, 6:15)

KRAGUJEVAC

Hala: SBB Jezero

RADNIČKI: Antić, Ivanković 16, Vidović, Pantović (libero), Vukmirović, Koprivica 8 (1blk), Milutinović, Ricardo 3 (2blk), Matić 12 (1blk), Radević 10 (1blk), Majstorović (libero), Kovač Toukhten 13 (2blk).

SPARTAK: Milović (libero), Marković, Jungić 16 (1blk), Tomčić, Peić (libero), Lečić 6 (3blk), Vulikić 2 (1blk), Nestorović, Khan 15 (3blk), Dulić, Kone, Pavlović 8 (5blk), Žugić 17 (4blk), Tumbas 2.

Radnički će šansu za izjednačenjem u četvrtfinalnoj plej of seriji potražiti u ponedeljak u Subotici.