Odlična igra Radničkog 1923 u „Humskoj“

Fudbaleri Radničkog 1923 odigrali su odličan meč protiv Partizana u Beogradu i osvojili vredan bod. Ipak, ostaje žal jer su Kragujevčani u utakmici 19. kola Super lige Srbije lako mogli i do trijumfa.

Počelo je odlično po Radnički. Igrao se 7. minut, nakon što je Partizan, preko Kalulula propustio izglednu priliku da povede, a na semaforu je već sajalo 0:1 Mladi Matija Gluščević dobro je reagovao na dodavanje Pecelja sa leve strane i zatresao mrežu Jovanovića unutar kaznenog prostora.

Desetak minuta kasnije Činedu duplira prednost. Nigerijac je iskoristio centaršut Adžića, pobegao Markoviću i glavom savladao nemoćnog Jovanovića.

Reagovao je Igor Duljaj koji je u igru uveo Nemanju Nikolića zamenivši Kvinsija Meniga već u 29. minutu.

Donelo je to pozitivne promene u igri Partizana koji je u 39. minutu uspeo da smanji zaostatak zahvaljujući lepoj akciji koju je započeo Zahid.

Loptu je iz prve prosledio Kalulu ka Mateusu Saldanji koji je rutinski savladao Lekovića.

Činilo se da će Kragujevčani na odmor ipak otići s prednošću, ali tako nije mislio Bibras Natho.

Posle prekršaja Mitrovića na ivici kaznenog prostora, loptu je u svoje ruke uzeo upravo Izraelac i postigao sjajan gol iz slobodnog udarca u 44. minutu susreta.

Krenuo je domaćin još ofanzivnije u drugom poluvremenu, pa je prvi i zapretio preko Zahida i Saldanje kojem je pogodak iz 62. minuta poništen zbog ofsajda.

Tada u igru za Radnički 1923 ulazi Milan Vidakov. Igrao se 74. minut kada je bivši fudbaler Vojvodine iskoristio veliku grešku štopera Partizana Saničanina prilikom dodavanja lopte golmanu i prilično lako zatresao mrežu rivala za novo vođstvo Radničkog.

Konačan rezultat postavio je takođe rezervista na ovoj utakmici – Kristijan Belič.  Igrao se 88. minut kada ga je Saldanja pametno petom proigrao a on doneo izjednačenje Partizanu.