Neuspeh košarkaša KKK Radnički protiv Beovuka 72 na domaćem parketu

KKK Radnički pretrpeo je i drugi poraz u Košarkaškoj ligi Srbije, pošto je posle neuspeha na gostovanju ekipi Tamiša (85:81), poklekao i na premijeri pred domaćom publikom, u „Jezeru“, gde je Beovuk 72 slavio sa 86:75.

Beograđani su već sredinom prve četvrtine stekli dvocifrenu prednost koja je išla i do „plus 14“ (23:9). Posle pogodaka iskusnog Rajka Kljajevića, na prvi kratkotrajni predah otišlo se sa rezultatom 23:13, a domaćin je do odlaska na veliki odmor prepolovio zaostatak – 33:28.Na startu drugog poluvremena Radnički je čak i izjednačio (41:41), ali to je bilo sve što je uspeo da učini, jer se Beovuk za samo četiri minuta ponovo odlepio na „plus 10“ (57:47). Najevću prednost od 19 poena, gosti su imali u 34. minutu (77:58), a domaći su do kraja samo ublažili poraz.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Jagoš Matijašević sa 20 poena, dok je najkorisniji Bogdan Dragović (indeks 22), pored 10 poena upisao i devet asistencija. U ekipi Radničkog po 18 poena postigli su Strahinja Jovanović nad kojim je načinjeno čak 8 faulova (indeks 19) i Filip Lalović. Kljajević je dodao 14 poena, a Nikola Pavlović 12, uz 7 skokova.U trećem kolu Radnički gostuje Dunavu iz Starih Banovaca.