Minimalan poraz na evropskoj premijeri

Rukometaši Radničkog  su u prvoj utakmici prvog kola EHF kupa pretrpeli minimalan poraz u Pragu od ekipe Dukle rezultatom 31:29, poluvreme 14:14, tako da pred revanš meč naredne subote u Kragujevcu imaju aktivan rezultat i šansu da pred svojim navijačima izbore plasman u narednu rundu.

Obzirom da Kragujevčani nemaju iskustvo igranja evropskih utakmica, očekivao se teži početak susreta. No rukometaši iz grada na Lepenici su u meč ušli odgovorno snažno i već na početku pokazali moćnom rivalu da sa njima nema šale. Nakon početnog ispitivanja snaga i rezultata 2:2, gostujući igrači  pogotkom Mutavdžića dolaze do 2 gola prednosti (2:4,4.min). Usledio je period dobre igre Radničkog, koji preko Đerića u 8. minutu dolazi do 3:6. Gosti su nastavili da igraju angažovano u odbrani, maštovito u napadu i već u 11. minutu imaju po prvi put i plus 4 (4:8), a nedugo zatim i 5:10 pogotkom Grubora. Panika nije uhvatila iskusne Čehe koji strpljivom igrom i serijom 4:1 preko Hlinke smanjuju na 9:11 (20.min). Znatno neiskusniji Kragujevčani serijom grešaka čine uslugu domaćinu koji stabilizuju igru i u 25.minutu prelaze u vođstvo (14:13). Do kraja prvog dela igre kružni napadač Grubor postavlja konačnih 14:14.

Početak drugog dela igre je protekao u ravnopravnoj borbi i izjednačenoj igri do 35. minuta kada Dukla dolazi do plus 2 na svom kontu (18:16), no Radnički ekspresnom serijom 0:3 ponovo dolazi do vođstva pogotkom kapitena Prodanovića (18:19). Na scenu je ponovo stupio period pat igre gde nijedna ekipa nije imala više od gola prednosti, sve do 48. minuta kada Rakouski dovodi svoju ekipu u vođstvo 24:22. Češka ekipa je jedno vreme održavala prednost od jednog do dva gola do 54. minuta i izjednačenja, 27:27, pa sve do 29:29. Poslednja 2 minuta su odlučila utakmicu kada Dukla sa dva gola postavlja konačan rezultat prvog duela dvomeča EHF kupa rezultatom 31:29.

Radnički je pružio dobru i angažovaniju partiju i čini se da ga je povoljnijeg rezultata koštalo neiskustvo i manjak sreće, pogotovo u završnim trenucima oba dela igre.

U redovima Dukle najefikasniji su bili David Sustek sa 9 i Martin Rakouski sa 6 pogodaka, dok su kod Kragujevčana golgeterski najraspoloženiji bili Filip Grubor sa 8 i Miloš Barudžić sa 6 postignuta golova.

HC Dukla – RK Radnički : 31:29 (14:14)

Prag : Hala “Slavia-eden”. Gledalaca :
Sudije: Rud I Pol Geraets
Sedmerci: Dukla 4 (3), Radnički 2 (0)
Isključenja: Dukla 4 min, Radnički 12 min

Dukla : Sustek 9, Hlinka 4, M.Rakouski 7, Zelenka 3, Brezina 1, Rumian 2, Krusberski 4, Dokupil 1, Vojtela, Svitak, Bolehovski, Kristek, J.Rakouski, Moravčik, Petržala (14 odbrana), Votava

Radnički: Maljević, Grubor 8, Stanisavljević, Prodanović 5, Mutavdžić 3, Mojsilović, Kasalović 3, Barudžić 6, Knežević 2, Utvić, Đerić 3, Stanojev 1, Vasiljević, Jovanović, Ivanović, Zlatanović (11 odbrana).

Revanš meč je na programu u subotu 17. septembra sa početkom od 19 časova.