Golom Nemanje Tomića u finišu susreta Radnički pobedio Borac u Čačku rezultatom 2:1

Radnički 1923 ostvario je kolosalno važnu pobedu na gostovanju Borcu iz Čačka, koja ih znatno približava povratku u Superligu Srbije. Ne samo da je ostvarena pobeda na vrućem terenu, protiv uvek neugodnog i zahuktalog protivnika, već je poražen direktni konkurent za plasman u viši rang i to na njegovom terenu što Borac svakako jeste. Ako se na to doda da je i drugoplasirani Kabel pretrpeo poraz od 1:0 na gostovanju u Zemunu, ova pobeda još više dobija na vrednosti.

Kragujevčani su bolje otvorili meč i do vođstva došli u 29. minutu. Strelac je bio Stefan Filipović, kada je postigao gol glavom posle odličnog centaršuta u šesnaesterac domaćina. Međutim, 14 minuta kasnije domaći tim je izjednačio preko Stefana Tešića na gotovo istovetan način, i rezultatom 1:1 otišlo se na odmor. Iako je i Borac imao svoje šanse, Radnički 1923 je bio dominantna ekipa u prvom poluvremenu, pa se očekivalo da u istom ritmu nastavi i drugo poluvreme.

Da sva tri boda odu za Kragujevac, postaralo se najnovije i najveće pojačanje Radničkog 1923 Nemanja Tomić, golom u 88 minutu utakmice. Tomić se lepom fintom oslobodio čuvara na ivici šesnaesterca i fantastičnim udarcem u donji levi ugao gola Borca, koji je domaći golman samo ulepšao paradom, postigao pogodak za potpuno zasluženu pobedu.

Sa 29 bodova iz 11 odigranih utakmica, Radnički 1923 čvrsto drži prvo mesto na tabeli a prati ga Kabel iz Novog Sada sa četiri boda manje. Čačani su ostali na trećem mestu sa 19 osvojenih bodova ali će Kolubara i Grafičar imati priliku da preteknu Borac ako ostvare pobede u ovom kolu.