Ekonomac medju 16 najboljih ekipa Evrope

Ekonomac je u elitnoj rundi futsal Lige šampiona! Ekipa iz Kragujevca plasirala se po deveti put u TOP 16 fazu elitnog takmičenja pošto je posle sinoćnjeg trijumfa nad letonskim šampionom Nikarsom (2:1), večeras u Jezeru pao i ukrajinski prvak Herson – 4:2.

Tako je srpski prvak kolo pre kraja u svojoj grupi obezbedio prolaz dalje.

Zanimljivo da je mrežu Ukrajinaca već u 41. sekundi načeo Brazilac Simi, koji je prethodno postigao pobedonosni pogodak u pomenutoj pobedi nad Nikarsom, četiri sekunde pre kraja jučerašnje utakmice. Njegov zemljak Fumasa doneo je Ukrajincima izjednačenje topovskim udarcem posle kornera u sedmom minutu, ali onda je Rajčevićumakao protivničkoj odbrani i sproveo loptu u mrežu za 2:1.

Dva minuta pre odlaska na odmor vođstvo Kragujevčana uvećao je Matijević, posle lepe akcije i proigravanja Lazarevića, da bi u 23. minutu Simi postigao i drugi pogodak za nedostižnih 4:1.

Posle nekoliko odličnih odbrana raspoloženog golmana Ekonomca Momčilovića, gosti su u 33. minutu uspeli samo da ublaže poraz preko Čudnova.

Naš šampion u subotu od 20.30 protiv Sportinga iz Lisabona igra za prvo mesto u grupi.

Izvor: Mozzart Sport