Dve medalje u Zemunu za MMA KG team

U Hali sportova Pinki u Zemunu, održalo se MMA amatersko prvenstvo Srbije.

MMA KG team iz Kragujevca, debitovao je sa dva borca u C klasi i to sa velikim uspehom.

Nikola Đurović i Svetislav Jakovljević su u Kragujevac doneli dve medalje.

Nikola Đurović je radio kategoriju 84 kg gde je tehničkim nokautom u drugoj rundi pobedio svog protivnika iz Ronin Camage Global tima iz Novog Sada i osvojio zlato. Iako je ovo bio Nikoli prvi meč u MMA, jer je do sada osvojio prvo mesto na grepling turniru u Aleksincu, ipak je osvojio zlato.

Svetislav Jakovljević, ostvareni rvač, koji je nakon 8 godina pauze, prošle godine počeo da trenira u MMA KG teamu, skinuo je za prvenstvo Srbije 19 kilograma i ušao u kategoriju 93 kg i jednoglasnom odlukom sudija pobedio svog protivnika iz Sekutor tima Beograd. U Kragujevac je doneo srebrnu medalju.

Trener MMA KG team-a Stanislav Pantović je aktivno radio i dosta uložio u pripreme za prvenstvo Srbije paralelno radivši i sa Rekreativnom školom boksa Trifun Dašić i rvačkim klubom Kragujevac. MMA KG team ima još boraca koje planira da predstavi na sledećim turnirima . Nastavlja da radi na podizanju svesti o ovom sportu, kaže u izjavi za Veliki park, renomirani trener Stanislav Pantović.