“Đavolčići” hitaju ka opstanku

Nastavlja se trend dobrih rezultata omladinaca Radničkog 1923, koji su u jučerašnjem susretu sa beogradskim Internacionalom zabeležili treću uzastopnu pobedu, rezultatom 3:0 (0:0), i tako ostali u bezbednoj zoni sa više nego povoljnim izgledima da sačuvaju mesto u najvišem rangu takmičenja.

Očekivalo da će gosti iz Beograda pružiti znatno jači otpor na današnjem susretu, budući da im je ova utakmica predstavljala poslednju priliku da sačuvaju kakve-takve šanse u borbi za opstanak. Međutim, Beograđani su tokom svih devedeset minuta igre bili u podređenom položaju, nemoćni da se suprotstave danas veoma inspirisanim izabranicima Gorana Ćurčića, koji nisu imali nameru da dopuste bilo kakvo iznenađenje na svom terenu.

Najveću opasnost po gol gostiju u prvih 45 minuta predstavljao je Miloš Milivojević, koji je propustio tri vrlo izgledne prilike da dovede svoj tim u vođstvo. Najzreliju je imao u 35. minutu, kada je sa nekih jedanaest metara promašio prazan gol Beograđana.

Pored Milivojevića, lepu priliku za domaći tim propustio je i Lakićević posle prekida u 30. minutu, kada je sa pet metara glavom šutirao preko gola.

Opsada gola ekipe Internacionala nastavljena je tokom drugog poluvremena i to nesmanjenim intenzitetom. Dukić je u dva-tri navrata pokušavao direktnim udarcima iz prekida da savlada čuvara mreže Internacionala Gučmazova, ali mu je nedostajalo preciznosti.

Konačno, odbrana gostiju iz Beograda je poklekla u 73. minutu. Arsenijević je izveo prekid, Lakićević utrčao na drugu stativu i glavom zakucao loptu u protivničku mrežu.

Nakon vodećeg gola, sve je išlo “kao voda” za Kragujevčane, koji su već u 81. minutu uspeli da dupliraju prednost lepim pogotkom Arsenijevića iz slobodnog udarca, da bi konačan rezultat postavio Aleksandar Petrović u 89. minutu na asistenciju svog imenjaka Đorđevića.

Dva kola pre kraja sezone u Omladinskoj ligi Srbije, naši omladinci zauzimaju trinaesto mesto na tabeli sa 42 osvojena boda.

Kako stvari trenutno stoje, “đavolčići” bi pobedom na gostovanju već otpisanom Trajalu narednog vikenda i teoretski osigurali opstanak u najkvalitetnijem rangu takmičenja.

RADNIČKI 1923 – INTERNACIONAL 3:0 (0:0)

KRAGUJEVAC
Pomoćni teren stadiona “Čika Dača”.
Igrano bez prisustva publike.
Sudija: Dalibor Manojlović (Knjaževac).
Strelci: Lakićević u 73, Arsenijević u 81. i Petrović u 89. minutu za Radnički 1923.
Žuti karton: Štavljanin (Internacional).

RADNIČKI 1923: Spasojević, Novičić (od 85. Pavlović), Dukić, Gvozdenović, Lakićević, Maksimović, Arsenijević (od 85. Milovanović), Simović (od 85. Dramićanin), Milojević, Milivojević (od 77. Đorđević).

INTERNACIONAL: Gučmazov, Panić (od 75. Miljković), Lekić (od 73. Vujašević), Borčić (od 46. Šušljagić), Cvijović, Jakovljević, Sudarikov, Nurović (od 61. Štavljanin), Šimšić, Ilić (od 56. Đurović), Mehović.